ایام محرم 1398
1396/02/04 11:27:28
سرویس اجتماعی
قربانی:

بلعیدن منابع سلامت، پیامد عدم اجرای پزشک خانواده/ نواقص اجرای پایلوت نظام ارجاع باید شناسایی شود

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه عدم اجرای پزشک خانواده به منجر به بلعیدن منابع سلامت می شود، گفت: بهترین روش آن است که منابع اجرای سیستم ارجاع مدیریت شود.
بلعیدن منابع سلامت، پیامد عدم اجرای پزشک خانواده/ نواقص اجرای پایلوت نظام ارجاع باید شناسایی شود نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه عدم اجرای پزشک خانواده به منجر به بلعیدن منابع سلامت می شود، گفت: بهترین روش آن است که منابع اجرای سیستم ارجاع مدیریت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104589045903.jpg بلعیدن,منابع,سلامت،,پیامد,عدم,اجرای,پزشک,خانواده/,نواقص,اجرای,پایلوت,نظام,ارجاع,باید,شناسایی,شود Icana

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اجرایی شدن سیستم ارجاع نیازمند بازنگری است، گفت: در جلسه ای که اخیرا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با وزیر بهداشت برگزار کرد، اعضای کمیسیون این موضوع را مورد تاکید قرار دادند که ضعف های اجرای پزشک خانواده را برطرف کنند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی مجلس  برای اجرایی شدن پزشک خانواده آمادگی لازم را برای تدوین قانون و تامین منابع داردتا به وضعیت موجود کمک کند لذا ضروری است وزارت بهداشت نیز از وضعیت کنونی گزارشی تهیه کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: واقعیت آن است که اجرایی نشدن طرح پزشک خانواده به طرح تحول سلامت ضربه زده و منجر به بلعیدن منابع می شود که بهترین روش آن است که منابع اجرای سیستم ارجاع مدیریت شود.

وی با بیان اینکه شرایط اجرای طرح پزشک خانواده مهیا نیست، افزود: اجرای پزشک خانواده نیازمند الزاماتی است که هنوز در کشور فراهم نیست یکی از الزامات آن راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندران اجرایی شد اما هنوز نتوانسته در سراسر کشور عملیاتی شود لذا باید نواقص آن در این دو استان بر طرف شده تا در کشور اجرایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet