شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/02/06 07:55:00
سرویس اجتماعی
تویسرکانی در گفت‌وگو با خانه‌ملت؛

اتصال دفاتر ثبت ازدواج به شکل برخط به سیستم ثبت احوال/ جلوگیری از ثبت ازدواج کودکان بدون اذن دادگاه

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر عدم ثبت ازدواج افرادی با سن کمتر از سن قانونی و بدون اذن دادگاه، گفت: ازدواج افراد با سن پایین تر از سن قانونی، تنها با اجازه نامه دادگاه امکان‌پذیر است.
اتصال دفاتر ثبت ازدواج به شکل برخط به سیستم ثبت احوال/ جلوگیری از ثبت ازدواج کودکان بدون اذن دادگاه رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر عدم ثبت ازدواج افرادی با سن کمتر از سن قانونی و بدون اذن دادگاه، گفت: ازدواج افراد با سن پایین تر از سن قانونی، تنها با اجازه نامه دادگاه امکان‌پذیر است. https://cdn.icana.ir/d/019/67333.jpg اتصال,دفاتر,ثبت,ازدواج,به,شکل,برخط,به,سیستم,ثبت,احوال/,جلوگیری,از,ثبت,ازدواج,کودکان,بدون,اذن,دادگاه Icana

احمد تویسرکانی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ازدواج غیررسمی کودکان، گفت: دفاتر ثبت ازدواج از لحاظ اسناد هویتی و تعیین سن به شکل برخط به سیستم ثبت احوال متصل هستند بنابراین نمی‌توانند سن غیرواقعی را در درجه اول برای ثبت ازدواج درج کنند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: از سوی دیگر دفاتر ثبت ازدواج مجاز به ثبت وقایع در سن قانونی هستند و برای غیر از این موارد،  افراد متقاضی در دادگاه باید طرح دعوا کرده و به موجب حکم دادگاه متقاضی ثبت ازدواج باشند در حقیقت دفترخانه‌ها موظف به اجرای حکم دادگاه هستند.

وی یادآور شد: در گذشته هم بعضا تخلفات برخی دفترخانه ها جهت ثبت ازدواج دختران کمتر از سن قانونی مطرح بود اما طبق بررسی بازرسان سازمان ثبت اسناد و املاک مشخص شد تمامی این افراد با داشتن سنی کمتر از سن قانونی از حکم دادگاه و پزشکی قانونی برای  ثبت ازدواج برخوردار بودند.

تویسرکانی ادامه داد: با این حال سازمان ثبت اسناد و املاک آمادگی بررسی این موضوع را در صورت وجود مدعیان دارد، زیرا ثبت ازدواج افراد با سن پایین‌تر از سن قانونی بدون اذن دادگاه اقدامی غیرقانونی است و ما آمادگی برخورد با آن‌ها را داریم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، برخی از نمایندگان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مانند محمدعلی پورمختار جندی پیش از ثبت ازدواج در دفاتر به شکل نادرستی خبر داده و گفتند که در این دفاتر سن واقعی دختران ثبت نمی‌شود و سن بالاتر از حد قانونی ثبت می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet