شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/02/06 16:15:21
سرویس اقتصادی
احمدی تاکید کرد :

نوآوری در طراحی فرش ایرانی ضامن حضور در بازارهای جهانی

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن، تاکید کرد: باید برای کسب بازارها و اشتغالزایی مجدد بین بافندگان فرش دستباف دوباره با رصد منظم سلیقه مشتری های خارجی سعی در حضور در بازار دیگر کشورها داشت .
نوآوری در طراحی فرش ایرانی ضامن حضور در بازارهای جهانی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن، تاکید کرد: باید برای کسب بازارها و اشتغالزایی مجدد بین بافندگان فرش دستباف دوباره با رصد منظم سلیقه مشتری های خارجی سعی در حضور در بازار دیگر کشورها داشت . https://cdn.icana.ir/d/019/201606105806648791.jpg نوآوری,در,طراحی,فرش,ایرانی,ضامن,حضور,در,بازارهای,جهانی Icana

فریدون احمدی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص " بیکاری بافندگان فرش دستی به دلیل کاهش صادرات و عدم حمایت جدی دولت از این صنعت" گفت: بخشی از رکود و بیکاری بوجود آمده در صنعت فرش دستباف مربوط به تحریم های ظالمانه ای است که طی سالهای گذشته به کشورمان تحمیل شد و باعث گردید که بافندگان این صنعت به دلیل ناتوانی در فروش محصولات خود دچار بیکاری شوند.

وی تاکید کرد: برای کسب بازارها و اشتغالزایی مجدد بین بافندگان فرش دستباف باید دوباره با رصد منظم سلیقه مشتری های خارجی سعی در حضور در بازار دیگر کشورها داشت .

نماینده مردم زنجان بیان داشت: بافندگان فرشهای دستی باید بر اساس سلیقه مشتری ها و دیگر کشورها فرش های به روز و جدیدی را روانه بازار کنند و با افزایش سطح کیفی محصولات دوباره جایگاه قبلی خود را به دست آورند.

وی با ابراز تاسف از اینکه طی این سالهای بازار و مشتری خود را در سطح جهانی از دست داده ایم که این امر باعث بیکاری تعداد زیادی از بافندگان شده است، اظهار داشت: برای اشتغالزایی در حوزه صنعت فرش دستباف و به دست آوردن بازارهای جهانی، دولت باید حمایت بیشتر و بهتری از این صنف داشته باشد، چرا که در صورت افزایش کارایی چرخه این صنعت ، مطمئنا هم اشتغالزایی و هم صادرات خوبی برای کشور به دنبال خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن، در پایان گفت: مطمئنا با افزایش کیفیت محصولات فرش های دستی و به کارگیری طرح ها و سلیقه های جدید در این عرصه می توان همانند گذشته، جایگاه مناسب فرش ایران را در بازار جهانی احیا کرد و عاملی برای بازگشت افراد بیکار شده و رونق این صنعت در کشور خواهد شد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet