خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/02/05 16:12:56
سرویس فرهنگی
/جای خالی فرهنگ در برنامه مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری/

نپرداختن به موضوعات فرهنگی در مناظره‌های تلویزیونی اشتباه بزرگی است/ضرورت بازنگری در رویکرد مناظره‌های انتخاباتی

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نپرداختن به عرصه فرهنگ در مناظره‌های تلویزیونی انتخاباتی را اشتباه بزرگی دانست.
نپرداختن به موضوعات فرهنگی در مناظره‌های تلویزیونی اشتباه بزرگی است/ضرورت بازنگری در رویکرد مناظره‌های انتخاباتی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نپرداختن به عرصه فرهنگ در مناظره‌های تلویزیونی انتخاباتی را اشتباه بزرگی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103598852358.jpg نپرداختن,به,موضوعات,فرهنگی,در,مناظره‌های,تلویزیونی,اشتباه,بزرگی,است/ضرورت,بازنگری,در,رویکرد,مناظره‌های,انتخاباتی Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن انتقاد از درنظر نگرفتن حوزه فرهنگ در محورهای مورد بحث مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: نپرداختن به این عرصه اشتباه بزرگی است زیرا چالش های فرهنگی موجب نگرانی رهبر انقلاب و صاحبنظران حوزه فرهنگ بوده و این ضعف و  نگرانی در آینده کشور را تهدید خواهد کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مسائل اساسی که در مناظره‌های انتخاباتی باید به آن توجه شود، عرصه فرهنگی است، اظهار کرد: امروزه اتفاقا روشن شدن مواضع افراد در حوزه فرهنگ یکی از موضوعات مهم است و تقابل اصلی در بین دیدگاه نامزدها در حوزه فرهنگی است.

وی تصریح کرد: نگاه به سبک زندگی مردم، توجه به نیازهای فرهنگی، تدابیر مربوط به حوزه کتاب، سینما و هنر، رویکردهای فرهنگی، نوع حمایت‌ها، واگذاری‌های بخش خصوصی در حوزه فرهنگ، تمرکزگرایی یا تمرکززدایی در حوزه فرهنگ و غیره از جمله موضوعات و مسائلی است که مردم درگیر آن هستند و باید نسبت به آنها پاسخ داده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: امروزه در کشور وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد از این رو هر نامزد ریاست جمهوری باید برای این بخش برنامه داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دستیابی به اقتصاد پویا، رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی و غیره نیاز به فرهنگ‌سازی دارد از این رو باید به مسائل فرهنگی توجه جدی شود، خاطرنشان کرد: به مسئولان و تصمیم‌گیران در این حوزه توصیه می‌کنم که نسبت به طرح مسائل فرهنگی در مناظره‌های انتخاباتی دقت داشته باشند و نسبت به بازنگری رویکرد کنونی مناظره‌ها اقدام کنند.

به گزارش خانه ملت؛ سه برنامه مناظره برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم به صورت موضوعی در نظر گرفته شده که به ترتیب با محوریت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برگزار می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet