هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امیری درگفت و گو با خانه ملت:

ضرورت توجه به تخصص گرایی در شورای شهر/ مرکزپژوهش ها فعالیت شوراها را آسیب شناسی کند

سرویس اجتماعی
معاون پارلمانی رییس جمهور با تاکید بر استفاده از افراد متخصص درشورای شهر، گفت: مرکز پژوهش های مجلس روند فعالیت شوراهای شهر ازابتدای تاسیس تا کنون را آسیب شناسی کند.
سه‌شنبه 5 اردیبهشت 1396 ساعت 10:01
ضرورت توجه به تخصص گرایی در شورای شهر/ مرکزپژوهش ها فعالیت شوراها را آسیب شناسی کند معاون پارلمانی رییس جمهور با تاکید بر استفاده از افراد متخصص درشورای شهر، گفت: مرکز پژوهش های مجلس روند فعالیت شوراهای شهر ازابتدای تاسیس تا کنون را آسیب شناسی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/53454.jpg ضرورت,توجه,به,تخصص,گرایی,در,شورای,شهر/,مرکزپژوهش,ها,فعالیت,شوراها,را,آسیب,شناسی,کند Icana

حسینعلی امیری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه شوراهای شهر نهادهای نوپا هستند، گفت: نفس وجود شوراها اقدام پسندیده و درراستای اصول کلی قانون اساسی است، مبنی براینکه اداره امور کشور باید به آراء عمومی واگذارشود، بنابراین فعالیت شوراها دراین مسیر قابل توجیح بوده و درقانون اساسی وظایف شوراها به طور کامل روشن است.

وی افزود: این موضوع به طورحتم قابل قبول است که شوراها یک نهاد نوپا بوده ونهادهای مدنی تازه تاسیس برای کسب پختگی لازم باید زمان زیادی را صرف کنند، بنابراین به طور طبیعی نهادهای نوپا دارای ایرادات و نقایصی هستند.

امیری با تاکید برتوجه به بحث تخصص گرایی واستفاده از افراد متخصص درشوراها، تصریح کرد: شوراها مجالس محلی هستند، بنابراین با توجه به حدود وظایفی که قانون اساسی برای اعضاء شورای شهر درنظرگرفته است، باید به تخصص افراد و نامزدهای ورود به این نهاد توجه کرد و این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ ضمن اینکه اعضاء شورای شهر باید درچارچوب قانون حرکت کنند.

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه کاندیدای ورود به شورای شهر باید به قوانین و مقررات اداره شهر و شهرداری ها آشنا باشند، گفت: بهتراست مرکز پژوهش های مجلس فعالیت شورای شهر آسیب شناسی کند، یعنی باید مشخص شود اقدامات شوراهای شهر از زمان تاسیس تاکنون درچه مسیری بوده وچه میزان ازوظایف این نهاد انجام شده است؛ بنابراین مرکز پژوهش ها می تواند در قالب آسیب شناسی پیشنهادات خودرا به صحن علنی مجلس در راستای اصلاح قوانین و مقررات و رفع خلاء های قانونی در شوراها ارایه دهد./

پایان پیام

  

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر