هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی پور مطرح کرد:

کاداستر، تنها راه مقابله با دست اندازی به اراضی ملی /لزوم پیگیری مشکلات اجرای طرح از سوی دولت

سرویس اجتماعی
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر اجرای دقیق طرح کاداستر با هدف مبارزه با زمین خواری، گفت: دولت با ارایه لایحه به مجلس مشکلات اجرای طرح کاداستر را رفع کند.
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 ساعت 14:57
کاداستر، تنها راه مقابله با دست اندازی به اراضی ملی /لزوم پیگیری مشکلات اجرای طرح از سوی دولت نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر اجرای دقیق طرح کاداستر با هدف مبارزه با زمین خواری، گفت: دولت با ارایه لایحه به مجلس مشکلات اجرای طرح کاداستر را رفع کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106333061368.jpg کاداستر،,تنها,راه,مقابله,با,دست,اندازی,به,اراضی,ملی,/لزوم,پیگیری,مشکلات,اجرای,طرح,از,سوی,دولت Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه طرح کاداستر یکی از موارد کلیدی و مهم در جهت مبارزه با زمین خواری است، گفت: این طرح با هدف ایجاد شفاف سازی و جلوگیری از فساد درحوزه زمین در سال 93 تصویب و از ابتدای سال 94 اجرایی شد، خوشبختانه درهمان زمان اولیه نیز با اجرای بخشی از این طرح جلوی بسیاری از زمین خواری ها گرفته شد؛ اما متاسفانه اجرای این طرح در سال جاری با فراز ونشیب هایی روبه رو است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی، افزود: طبق قانون مقرر بود درآمدحاصل از اجرای کاداستر صرف طرح مذکور شود، اما درقانون بودجه سال 96 بخشی از اعتبار مربوط به این طرح میان دستگاه ها و نهادهای دیگر تقسیم شده است، بنابراین تا زمانی که طرح به طور کامل اجرایی نشود، نمی توان برای آن اعتبار و درآمدی در نظرگرفت.

وی با بیان اینکه اداره ثبت درحوزه اجرای کاداستر به دلیل مشکلات اعتباری با مشکل روبه رو است، تصریح کرد: کاداستر یکی از طرح های مهم و کلیدی است، اگر نهادها و سازمان های دیگر درحوزه بودجه و اعتباردارای مشکل هستند، باید از مسیر دیگری مشکلات خود را حل کنند؛ بنابرابن باید شرایط و تمهیدات لازم را برای اجرای باسرعت و دقیق طرح کاداستر با هدف مقابله با زمین خواری و حفظ اراضی ملی فراهم کرد.

کمالی پور با اشاره به اینکه در قانون بودجه سال جاری بخشی از اعتبار مربوط به کاداستر به جمعیت هلال احمر اختصاص پیدا کرده است، گفت: همچنین بخشی از درآمد کاداستر نیزبه دستگاه های دیگر اختصاص پیدا کرده و به طور طبیعی اجرای این طرح را با مشکل رو به رو کرده است، بنابراین تا زمانی که اعتبار و منبع کافی برای اجرای طرح کداستر وجود نداشته باشد؛ نمی توان امیدوار به مبارزه با زمین خواری و جلوگیری از دست اندازی برخی سودجویان به زمین های ملی بود.

این نماینده مردم درمجلس با تاکید بر اجرای دقیق طرح کاداستر، افزود: طبق قانون مقرر بود درآمد حاصل از اجرای طرح کاداستر صرف همین طرح شود، اما با تقسیم بندی بخشی از منابع مربوط به این طرح بین نهادها و دستگاه های دیگر اجرای طرح را با کندی و مشکل روبه رو کرده است، بنابراین برای کاهش تعداد پرونده های قضایی به ویژه درموارد اختلافات ملکی و حدگذاری املاک باید به اجرای طرح کاداستر توجه کرد.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، تصریح کرد: دولت می تواند با ارایه لایحه به مجلس و یا پیگیری طرحی در مجلس مشکلات اجرای طرح کاداستر را مرتفع کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: متأسفانه در قانون بودجه 96 بخشی از درآمدها به هلال احمر اختصاص پیدا کرد و اجرای پنج ساله کاداستر با وقفه مواجه خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر