هدر موبایل
1396/02/06 15:55:06
سرویس اجتماعی
سلیمی مطرح کرد:

فعالیت عطاری ها زیر ذره بین وزارت بهداشت/وجود مستندات درباره عوارض داروهای چاقی و لاغری

نماینده مجلس دهم گفت:گزارش های مستندی درباره تبعات مصرف داروهای چاقی و لاغری وجود دارد که بر اساس آن استفاده از این محصولات برای مصرف کننده مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است.
فعالیت عطاری ها زیر ذره بین وزارت بهداشت/وجود مستندات درباره عوارض داروهای چاقی و لاغری نماینده مجلس دهم گفت:گزارش های مستندی درباره تبعات مصرف داروهای چاقی و لاغری وجود دارد که بر اساس آن استفاده از این محصولات برای مصرف کننده مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg فعالیت,عطاری,ها,زیر,ذره,بین,وزارت,بهداشت/وجود,مستندات,درباره,عوارض,داروهای,چاقی,و,لاغری Icana

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اظهار نظر مدیر کل نظارت بر داروهای طبیعی و سنتی سازمان غذا و دارو مبنی بر ممنوعیت تبلیغات داروهای چاقی و لاغری، گفت: این اقدام را می توان در حوزه سلامت مثبت قلمداد کرد زیرا از بسیاری از سوءاستفاده ها جلوگیری می کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واقعیت آن است که از گذشته گزارش های مستندی از داروهای چاقی و لاغری به دست رسید که عوارض استفاده از آن برای مصرف کننده مشکلات عدیده ای ایجاد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بسیاری از عطاری هایی که اقدام به فروش داروهای چاقی و لاغری می کنند مجوزهای لازم را نداشته و محصولات آنها از استانداردهای لازم برخوردار نیست در عین حال تاییدیه وزارت بهداشت را هم در اختیار ندارند به همین جهت با فروش این محصولات، سلامتی مصرف کننده به خطر می افتد.

وی یادآور شد: باید تلاش شود تا از فروش و توزیع داروهایی که مورد تایید وزارت بهداشت نبوده اما در عطاری ها به فروش می رسد، جلوگیری شود که رسیدن به این هدف نیازمند همت مسئولان حوزه سلامت است.

سلیمی تاکید کرد: در شبکه بهداشتی کارشناسان توانمندی هستند که می توانند با کمک به وزارت بهداشت بر نحوه فعالیت عطاری ها  نظارت دقیقی داشته باشند تا از هرگونه سوءاستفاده در این زمینه جلوگیری کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: لازم است گزارشی از نحوه فعالیت عطاری ها از سوی شبکه بهداشت و درمان به وزارت بهداشت ارایه شود تا میزان و چگونگی تخلفات این صنف مشخص شده و برخورد قاطعی صورت گیرد.

لازم به ذکر است که مدیرکل نظارت بر داروهای طبیعی و سنتی سازمان غذا و دارو درباره تبلیغات داروهای مختلف در عطاری‌ها گفت: باید توجه کرد که هرگونه تبلیغ در عطاری‌ها از جمله تبلیغ داروهای مختلفی تحت عنوان چاقی، لاغری و ... پشت شیشه عطاری‌ها ممنوع است و عطاری به هیچ عنوان نباید دارو بفروشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet