ایام محرم 1398
1388/03/31 12:45:00
سرویس کمیسیون ها

کاتوزیان: با مرعوب کنندگان مردم شدیدا برخورد می‌شود

**عضو کمیته حقیقت یاب مجلس شورای اسلامی گفت: با مرعوب کنندگان مردم از هر نهادی که باشند برخورد تند و شدید خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمیدرضا کاتوزیان در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین بررسی‌های کمیته حقیقت یاب مجلس اظهار داشت: به نتایجی رسیده‌ایم اما بررسی‌های انجام شده در ارتباط با موضوع کوی دانشگاه و مجتمع سبحان هنوز به اتمام نرسیده است.

وی با بیان اینکه همزمان با این کمیته، دستگاه‌های اطلاعاتی نیز پیگیر این حادثه هستند، گفت: کمیته حقیقت‌ یاب مجلس گزارش‌های خود را به دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی مسئول ارائه کرده است و آنها در حال پیگیری هستند.

نماینده تهران و عضو کمیته حقیقت یاب مجلس خاطرنشان کرد: مجددا قرار شده که موضوعات کوی دانشگاه، مجتمع سبحان، منطقه گل افشان و نواحی مختلفی که مورد حمله قرار گرفته است بررسی شود.

کاتوزیان ادامه داد: ما در بررسی‌های جدید به دنبال پیدا کردن هویت افراد حمله کننده هستیم و این مساله را با جدیت پیگیری می‌کنیم و تا به نتیجه نرسیم، موضوع را رها نخواهیم کرد.

نماینده تهران یادآور شد: یکی از نکات قابل توجه این است که اگر در خانه یا مجموعه‌ای علیه نظام فعالیت می‌شود، افراد باید با لباس فرم و با حکم قانونی وارد شوند و هیچ کس حق ندارد سر خود دست به اقدامی زده و مردم را مرعوب کند.

وی گفت: با توجه به اینکه در قوانین جزایی کشور، مجازات بسیار سنگینی برای کسانی که مردم را مرعوب می‌کنند پیش بینی شده، با این افراد برخورد تند و شدید خواهد شد.

کاتوزیان تصریح کرد: اگر جریان سازماندهی شده‌ای باشد که به اعتقاد بنده در موارد دیده شده سازماندهی شده بود باید تلاش کنیم این کانون‌ها از طریق وزارت اطلاعات و اطلاعات ناجا و دستگاه‌های مسئول شناسایی شده و با سرکرده‌های آنها برخورد شدید صورت گیرد تا دوباره جمهوری اسلامی شاهد این اتفاقات نباشد.

عضو کمیته حقیقت یاب مجلس اظهار داشت: این معنا ندارد که عده‌ای خودسر یا هدایت شده وارد چنین عملیاتی شوند و ارعاب ایجاد کنند.

وی ادامه داد: اینکه این افراد از یک نهاد خاص بوده باشند تحت بررسی است اما هنوز به جمع بندی نهایی در این زمینه نرسیده‌ایم و اگر به جمع‌بندی برسیم از هر نهادی که باشند باید با آنها برخورد شود.

نماینده تهران تصریح کرد: براساس اعلام وزارت اطلاعات تعدادی از سازمان دهندگان اغتشاشات اخیر شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی در مورد لباس شخصی‌ها گفت: ما به نیروی انتظامی و دستگاه‌های ذی ربط تذکرهای لازم را داده‌ایم ولی چون قوه مقننه توان و قدرت عملیاتی ندارد تنها می‌توانیم به دستگاه‌های مسئول امنیت کشور، تذکر دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet