خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/03/31 14:59:00
سرویس سیاسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی: عدم پذیرش شورای نگهبان مساوی با نپذیرفتن قانون اساسی است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه عامل اغتشاشات اخیر دعوتی است که از سوی برخی کاندیداها صورت گرفته است، گفت: قبول نداشتن شورای نگهبان مساوی با نپذیرفتن قانون اساسی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حاشیه جلسه علنی روز  یکشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر علت لغو جلسه غیرعلنی امروز مجلس که قرار بود پیرامون اغتشاشات اخیر و با حضور وزرای کشور و اطلاعات برگزار شود،گفت:‌ به دلیل گرفتاری همه مسئولان ذی‌ربط درباره تحولات جاری در کشور، این جلسه لغو شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوال دیگری درباره گزارش خلاف واقع خبرنگاران خارجی بخصوص بی‌بی‌سی در تهران در خصوص اغتشاشات اخیر و دامن زدن به این اغتشاشات گفت: 400 خبرنگار خارجی که برای پوشش اخبار انتخابات به ایران آمده بودند با توجه به مدت ویزای خود، در ایران حضور داشتند و البته برخی از آنها در ایران دفاتری دارند و اگر خبرنگاران از مجموع تعهدات خود خارج شدند، باید پیگیری و تذکرات لازم به آنها داده شود.

بروجردی علت لغو سفر خود به کشور دانمارک، را مشغله کاری وزیر خارجه دانمارک و عدم امکان ملاقات با وی، دانست و گفت :‌ این سفر از جانب طرف ایرانی لغو شد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص  وجود لباس شخصی در اغتشاشات اخیر و بررسی این موضوع در کمیسیون امنیت ملی، گفت: قرار شد ارگان‌های مربوطه به ویژه نیروی انتظامی این موضوع را حل و فصل کنند، معمولا در این حوادث که افرادی فاقد مسئولیت هستند و از بسیج و نیروی انتظامی هم نیستند، وارد این حوادث می‌شوند.

 بروجردی تصریح کرد: کمیته‌ای که در این زمینه از سوی لاریجانی رئیس مجلس تشکیل شده، ماموریت دارد تا این موضوع را بررسی کند.

 وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمازگزاران روز جمعه گفت: مصالح نظام حکم می‌کند که بعد از خطبه‌های نماز جمعه همه افرادی که کاندیدای ریاست جمهوری بودند، با انتشار بیانیه‌ای از فرمایشات رهبری تبعیت کرده و بر رویدادهایی که در جامعه ما در حال شکل‌گیری است، نقطه پایانی بگذارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به عواملی که باعث اغتشاشات اخیر خیابانی شده است، تصریح کرد :عوامل این اغتشاشات دعوتی است که از سوی برخی کاندیداها صورت گرفته و متاسفانه کشورهای بیگانه به خود اجازه می‌دهند که در امور داخلی ایران دخالت کنند.

بروجردی با بیان اینکه ما یک نظام مقتدر در منطقه هستیم، گفت: افراد باید آنقدر حساسیت ملی داشته باشند که شرایطی را ایجاد نکنند تا کشورهای بیگانه مانند آمریکا و انگلیس به خود اجازه دخالت در امور داخلی ایران را بدهند.

وی با اشاره به  بیانیه میرحسین موسوی که شب گذشته انتشار یافت و طی آن رای 40 میلیون ایرانی زیر سوال رفت چیست، گفت : بیانیه موسوی کاملا غیر قابل قبول است. از موسوی با توجه به سوابق طولانی در نظام جمهوری اسلامی و با توجه به مصالح و امنیت ملی، انتظار می‌رفت این بیانیه را منتشر نکند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه میرحسین موسوی باید به قانون اساسی تمکین کند و ساختار قانونی را بپذیرد، گفت: شورای نگهبان مجرای قانونی انتخابات در کشور ما است، اگر ما بیان کنیم که شورای نگهبان را قبول نداریم در واقع این صحبت‌ها مورد قبول هیچ فرد منصفی نخواهد بود.

نماینده بروجرد با اشاره به  مسئولیت این اغتشاشات خیابانی گفت : این اغتشاشات به عهده همه افرادی است که با مواضع خود موجب تهییج افکار عمومی شده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet