ایام محرم 1398
1388/03/31 14:58:00
سرویس سیاسی

قمری: هیچ فردی اقدامات اغتشاشگر‌ان را تشویق نمیکند

**سخنگوی فراکسیون اقلیت گفت:هیچ فردی اقدامات اغتشاشگر‌ان را تشویق نمیکند واعمال آنها را نمی‌پسندد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، داریوش قمری در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران  افزود: حتی کاندیدای معترض در انتخابات اخیر نیز مردم را به ایجاد اغتشاش دعوت نکردند و همواره به استفاده از راهکارهای قانونی تاکید داشته اند.

وی افزود: وجود عناصر لباس شخصی باعث ایجاد برخی درگیری‌ها در تجمعات اخیر شده است و این افراد درحالی برخورد با مردم عادی را بر خود فرض می‌دانند؛ که برخی افراد فرصت طلب و خرابکار هم در لابه لای آنها به صف مردم حمله ور می‌شوند و نمی‌توان تشخیص داد که چه کسانی و با چه انگیزه‌ای به مردم حمله کرده‌اند.

سخنگوی فراکسیون اقلیت با بیان اینکه این نوع برخوردها با مردم غیر قانونی است، گفت: نیروی انتظامی موظف به حفظ کنترل اغتشاشات اخیر و تامین امنیت مردم و تجمعات قانونی آنهاست.

نماینده ایلام یادآور شد: اغتشاشات اخیر به شکل وسیعی نبود که نیروی انتظامی توان کنترل آن را نداشته باشد اما متاسفانه شاهد ضعف نیروی انتظامی در برخورد با اغتشاشگران بودیم کما اینکه بنده خود شاهد بودم که نیروی انتظامی با عناصری که سطل‌های زباله را به آتش می‌کشیدند و ایجاد ناامنی می‌کردند، هیچ برخوردی نمی‌کرد.

قمری در پاسخ به خبرنگاری که پرسید چرا به درخواست حامیان نامزد معترض برای برگزاری تجمع، مجوزی ازسوی وزارت کشور صادر نشده است، اظهار داشت: براساس قانون اساسی هر تجمعی که بدون سلاح انجام شود، احتیاج به کسب مجوز ندارد اما متاسفانه وزارت کشور حتی به برگزاری چنین تجمعات آرامی هم مجوز نمی‌دهد تا مساله تجمعات غیر قانونی پیش نیاید.

وی تصریح کرد: اگر وزارت کشور با جدیت عمل می‌کرد و به برگزاری این تجمعات مجوز می‌داد ودر کنار آن نیروی انتظامی هم نظارت می‌کرد تا کسی از این تجمعات سوء استفاده نکند ، کمترین اغتشاشی صورت نمی‌گرفت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet