شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/03/31 15:34:00
سرویس بین الملل

اجلاس کمیته مبارزه با فساد اداری مجمع مجالس آسیایی برگزار شد

**دبیرکل مجمع مجالس آسیایی گفت: اجلاس کمیته مبارزه با فساد اداری با شرکت نمایندگان پارلمان‌های ایران، اردن، اندونزی، بحرین، ترکیه، سوریه، عربستان، فلسطین و فیلیپین روز شنبه در اندونزی برگزار شد.

"محمدهادی نژاد حسینیان" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: در نشست عمومی سال گذشته مجمع مقرر شد مجالس آن دسته از کشورهای آسیایی که هنوز به کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد ملحق نشده‌اند در این زمینه سریعا اقدام نمایند تا در نشست بعدی کمیته اقدامات پارلمان‌ها و قوانین مصوب در امر مبارزه با فساد اداری در ابعاد مختلف بررسی و راهکارهای ثمربخش برای اجرایی کردن این مصوبات مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی افزود: در اجلاس روز شنبه همچنین نمایندگان مجالس شرکت کننده تجربیات و قوانین ملی خود را در زمینه‌های قانون رفتار، قانون آزادی دسترسی به اطلاعات، قانون تضاد منافع و قانون حمایت از افشاکنندگان فساد و شاهدان مبادله کردند.

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی خاطرنشان کرد: در این اجلاس از پارلمان‌های عضو خواسته شد به منظور تبادل سریع اطلاعات و همکاری موثرتر مجالس آسیایی هر یک نماینده‌ای به عنوان رابط پارلمانی به دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی معرفی نمایند که بطور مستمر موضوعات مورد علاقه را پیگیری و زمینه‌های اقدام مشترک مجالس آسیایی علیه فساد اداری را فراهم نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet