هدر موبایل
1396/02/09 14:04:15
سرویس اجتماعی
سلیمی مطرح کرد:

افزودن دو واحد آموزش مدیریت بحران به دروس دانشگاهی/ هلال‌احمر، شهرداری و شورا موظف به آموزش همگانی

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با تاکید بر وظایف هلال‌احمر، شهرداری‌ها و شوراها در آموزش مدیریت‌‌بحران، گفت: به دنبال اصلاح قانون، دو واحد آموزش مدیریت بحران به مجموعه‌ واحدهای آموزش دانشگاهی اضافه می‌شود.
افزودن دو واحد آموزش مدیریت بحران به دروس دانشگاهی/ هلال‌احمر، شهرداری و شورا موظف به آموزش همگانی عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با تاکید بر وظایف هلال‌احمر، شهرداری‌ها و شوراها در آموزش مدیریت‌‌بحران، گفت: به دنبال اصلاح قانون، دو واحد آموزش مدیریت بحران به مجموعه‌ واحدهای آموزش دانشگاهی اضافه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg افزودن,دو,واحد,آموزش,مدیریت,بحران,به,دروس,دانشگاهی/,هلال‌احمر،,شهرداری,و,شورا,موظف,به,آموزش,همگانی Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، در خصوص موضوع آموزش در کاهش حوادث غیرمترقبه، گفت: موضوع آموزش به جهت تاثیر آن در کاهش و پیشگیری از بحران در لایحه مدیریت بحران و سوانح به صورت خاص دیده شده، از این رو برای جمعیت هلال احمر جهت ارایه آموزش به مردم، نقش ویژه‌ای دیده شده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، افزود: بنابر مصوبات کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، دو واحد آموزش مدیریت بحران به مجموعه‌ واحدهای درسی دانشگاهی و آموزش عالی اضافه می‌شود، جمعیت هلال احمر نیز مقرر شد تا در تهیه کتب درسی مذکور به سازمان مدیریت بحران کمک کند.

وی ادامه داد: همچنین در لایحه مدیریت بحران و سوانح پیش‌بینی شده تا جمعیت هلال احمر، شهرداری‌ها، شوراهای شهر و دهیاری‌ها موضوع آموزش همگانی مدیریت بحران برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه را عملیاتی کنند.

سلیمی با اشاره به مشکلات حین بحران، گفت: متاسفانه عدم آموزش به مردم و سطح اطلاعات پایین این افراد سبب شده تا در مواقع سیلاب، زلزله و سایر حوادث غیرمترقبه،  مدیریت سخت و زمان‌بر شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش از اولویت‌های اساسی سازمان مدیریت بحران آینده خواهد بود زیرا آموزش به مردم در شرح وظایف این سازمان در لایحه مدیریت بحران و سوانح این موضوع به صورت پر رنگ‌تر دیده شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: لایحه مدیرت بحران و سوانح در این کمیسیون به صورت کامل مرور و بررسی شد اما کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون فرعی باید نظر خود را به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور  برای جمع‌بندی نهایی ارایه کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet