هدر موبایل
1388/03/31 16:01:00
سرویس سیاسی

نماینده کرمانشاه: مسایل انتخابات باید از طریق قانونی پی‌گیری شود

**نماینده مردم کرمانشاه در مجلس بااشاره به انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر مسایلی درباره انتخابات وجود دارد، می‌توان از مسیر قانونی آن را پیگیری کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، جهانبخش امینی نماینده کرمانشاه در نطق میان‌دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی سخن می‌گفت با بیان اینکه سی سال از عمر این انقلاب سپری شده است، تصریح کرد: علی‌رغم تلاش‌های دشمنان، این انقلاب در سایه ولی عصر(عج) و رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب به یک درخت تنومند تبدیل شده است.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افزود: در کشور انتخاباتی با تاکید بر مردم‌سالاری صورت گرفته است که برخی مسایل بوجود آمده در مسیر برگزاری آن نیز نه تنها نظام را تضعیف نمی‌کند بلکه ضعف‌های احتمالی نظام را نیز جبران می‌کند.

امینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اختلاف سلیقه‌ها همواره وجود دارد، گفت: مشاهده می‌کنیم که هر طیفی در شیوه مدیریتی خود برنامه خاصی دارد و این انشقاق در نظام یا برون از نظام را نشان نمی‌دهد.

نماینده کرمانشاه با بیان اینکه روح بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و شهدا در خون ملت جاری است، اظهار داشت: انتخابات در حال حاضر به اتمام رسیده و اگر تخلفاتی بوجود آمده است می‌توان از مسیر قانونی آن را پیگیری کرد.

امینی به تدوین برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: ‌در تصویب برنامه پنجم توسعه مجلس شورای اسلامی باید به شکلی برنامه‌ریزی کند که نحوه عملیاتی داشته باشد.

نماینده کرمانشاه با بیان اینکه رئیس دولت باید از همه ظرفیت‌های سیاسی و علمی کشور استفاده کند، تصریح کرد: این موضوع در مجلس بارها تذکر داده شد که دولت میدان را برای تمام نخبگان و بدون توجه به گروه و جناح باز بگذارد.

امینی به تلاش‌های هیئت دولت و رئیس جمهور در سفرهای استانی اشاره کرد و گفت: علیرغم تلاش‌های دولت متاسفانه هنوز مصوبات آن انجام نشده است و در سفر هیئت دولت به کرمانشاه کارخانه خودروسازی، قند و شکر هیچکدام به مرحله اجرا در نیامده است و روند راه‌آهن غرب کشور که در حال حاضر بزرگترین کریدور غرب خوانده می‌شود بسیار ضعیف است.

وی موضوع سهام عدالت را انتخاباتی دانست و گفت: سهام عدالت باید به گونه‌ای انجام شود که تمام واجدین شرایط موفق به دریافت آن شوند اما به این موضوع فقط در ایام انتخابات بسنده شده است و هنوز نیروهای مسلح از آن محرومند.

امینی با اشاره به ناکامی تیم ملی در عرصه‌های بین‌المللی افزود: ناکامی تیم ملی کشورمان در عرصه‌های بین‌المللی مشکلاتی را به وجود آورده است که در باب دخالت برخی‌ها، مباحث جدی را به وجود آورده است.

نماینده کرمانشاه افزود: موضوع کاهش بودجه و نرخ بیکاری در مناطق محروم باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet