هدر موبایل
1396/02/09 17:29:43
سرویس اقتصادی
قره خانی مطرح کرد:

فاصله نجومی رشد انرژی های تجدیدپذیر با تکالیف برنامه های توسعه ای کشور/ لزوم ارائه یارانه به بخش خصوصی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با تاکید بر لزوم ارائه یارانه به بخش خصوصی برای فعالیت در بخش انرژی های نو، گفت:فاصله اقدامات انجام شده در این بخش با الزامات برنامه های توسعه کشور در حوزه انرژی های نو بسیار زیاد است.
فاصله نجومی رشد انرژی های تجدیدپذیر با تکالیف برنامه های توسعه ای کشور/ لزوم ارائه یارانه به بخش خصوصی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با تاکید بر لزوم ارائه یارانه به بخش خصوصی برای فعالیت در بخش انرژی های نو، گفت:فاصله اقدامات انجام شده در این بخش با الزامات برنامه های توسعه کشور در حوزه انرژی های نو بسیار زیاد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108773436934.jpg فاصله,نجومی,رشد,انرژی,های,تجدیدپذیر,با,تکالیف,برنامه,های,توسعه,ای,کشور/,لزوم,ارائه,یارانه,به,بخش,خصوصی Icana

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری اولین گردهمایی تجاری ایران و اتحادیه اروپا در حوزه انرژی پایدار و تجدیدپذیر در سالن همایش‌های وزارت نیرو، گفت: بیشتر کشورهای جهان چه غنی و چه فقیر در دهه‌های اخیر، استراتژی‌های خود را برای افزایش سهم منابع  تجدیدپذیر در سبد منابع انرژی خود تنظیم کرده‌اند، که ایران در این بین با توجه به وجود پتانسیل های زیاد در این عرصه چندان موفق نبوده است.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، افزود:وزارت نیرو به دلیل کمبود نقدینگی و استفاده از سوخت مجانی در نیروگاه های تمایل زیادی به استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر ندارد و گاهی سازوکار و بستر مناسبی برای استفاده از انرژی های نو فراهم نمی شود.

تعهدات لازم برای خرید انرژی های نو از بخش خصوصی وجود ندارد

قره خانی با بیان اینکه تعهدات لازم برای خرید انرژی های نو از بخش خصوصی وجود ندارد، ادامه داد: گاهی تصمیمات متغیر و ناپایداری در حوزه انرژی های نو اتخاذ می شود، که بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این بخش منصرف می کند و این مضوع گاهی ناشی از نبود اراده در وزارت نیرو برای توسعه این بخش است.

وی با اشاره به الزامات برنامه های توسعه کشور برای گسترش و توسعه انرژی های نو و تجدیدپذیر یادآور شد:متاسفانه فاصله اقدامات انجام شده در حوزه انرژی های تجدیدپذیر با الزامات برنامه های توسعه کشور در حوزه انرژی های نو بسیار زیاد است، که وزارت نیرو می تواند با پرداخت یارانه و تسهیلات به بخش خصوصی تولید انرژی های نو در کشور را فعال کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:ایران از لحاظ برخورداری منابع مختلف انرژی یکی از غنی ترین کشورهای جهان محسوب می‌گردد، لذا استفاده بهینه از منابع انرژی های فسیلی و ارتقاء میزان بهره برداری از منابع متنوع انرژیهای تجدیدپذیر جهت تامین بخشی از نیاز روزافزون انرژی کشور ضروری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet