هدر موبایل
1396/02/10 15:38:05
سرویس اجتماعی
/منزلت کارگران در کلام رهبر معظم انقلاب/

نعمتی:اصلاح قانون کار از نیازهای جدی حوزه کارگری است/کارگران و کارفرمایان باید احساس آرامش کنند

سخنگوی هیات رییسه مجلس با اشاره به جایگاه و اهمیت حوزه کارگری، گفت: مقابله با بیکاری مولفه اصلی کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی است.
نعمتی:اصلاح قانون کار از نیازهای جدی حوزه کارگری است/کارگران و کارفرمایان باید احساس آرامش کنند سخنگوی هیات رییسه مجلس با اشاره به جایگاه و اهمیت حوزه کارگری، گفت: مقابله با بیکاری مولفه اصلی کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/97542.jpg نعمتی:اصلاح,قانون,کار,از,نیازهای,جدی,حوزه,کارگری,است/کارگران,و,کارفرمایان,باید,احساس,آرامش,کنند Icana

بهروزنعمتی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص ضرورت توجه به تامین امنیت شغلی و معیشت کارگران، گفت: برای حل مشکلات مربوط به معیشت کارگران و امنیت شغلی کارگران باید به اصلاح قانون کار توجه کرد، به طورحتم قانون کار نیازمند بازنگری بوده و باید به گونه ای این قانون را اصلاح کرد که کارگران و سرمایه  گذاران احساس امنیت و آرامش کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون کار فعلی شرایط را برای کارفرمایان بسیار سخت کرده است، افزود: درحال حاضر کارفرمایان تمایلی به استفاده از کارگران به صورت دائمی و رسمی ندارند، بنابراین قانون فعلی کار بسیار متزلزل بوده و می توان با اصلاح این قانون شرایط را برای به کارگیری کارگران مورد ارزیابی قرار داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کارگران در قانون کار با مشکلاتی روبه رو هستند، تصریح کرد: اصلاح قانون کار از نیازهای جدی حوزه کارگری است و این موضوع به طورحتم به نفع کارفرمایان نیز می باشد.

نعمتی درخصوص توجه به حل مشکل اشتغال و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: به طورحتم جوان دارای شغل و حرفه مناسب، تمایل به ازدواج داشته و کمتر به دنبال مسائل مختلف حاشیه ای است، این درحالی است که هم اکنون خیل عظیم بیکاران در کشور که آمارهای مختلفی هم برای آن وجود دارد؛ به دلیل نبود کار درمسیر آسیب هایی قرار می گیرد که  به طورحتم مشکلاتی را برای خانواده فرد و اجتماع به وجود می آورد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس، افزود:  به طور حتم ایجاد اشتغال و مقابله با بیکاری نقش موثری درکاهش آسیب های اجتماعی نظیرطلاق، حاشیه نشینی و مشکلات اخلاقی دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز کارگر در دیداربا هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، کارگری را مایه افتخار خواندند و با تأکید بر تأمین «امنیت شغلی و معیشتِ» جامعه کارگری افزودند: حضور کارگران و همه قشرهای ملت در صحنه همواره سایه جنگ و تعرض دشمنان را از سر ملت ایران کم کرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet