هدر موبایل
1396/02/10 16:04:09
سرویس اجتماعی
/منزلت کارگران در کلام رهبر معظم انقلاب/

خدادادی:کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت تولید اشتغال‌زا/ تحصیل‌کرده‌ها 20 درصد از جمعیت بیکاران را شامل می‌شوند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: رفع بیکاری و تقویت تولید اشتغال‌زا و درآمدزا موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
خدادادی:کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت تولید اشتغال‌زا/ تحصیل‌کرده‌ها 20 درصد از جمعیت بیکاران را شامل می‌شوند رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: رفع بیکاری و تقویت تولید اشتغال‌زا و درآمدزا موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610108192811403.jpg خدادادی:کاهش,آسیب‌های,اجتماعی,با,تقویت,تولید,اشتغال‌زا/,تحصیل‌کرده‌ها,20,درصد,از,جمعیت,بیکاران,را,شامل,می‌شوند Icana

سلمان خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران و تاکید ایشان بر کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت اشتغال در جامعه، گفت: بیکاری و ایجاد درآمدهای نسبی در خانواده‌ها می‌تواند موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی شود، یکی از موضوعات مهم و مطرح در این زمینه هم رفع بیکاری است؛ از این رو مقام معظم رهبری سال جدید را سال تولید و اشتغال نامگذاری کردند زیرا رفع بیکاری و اشتغال‌زایی تا حد متوسط در این زمینه تاثیر بسیار خواهد داشت.

تحصیل‌کرده‌ها بیش از 20 درصد نرخ بیکاری را شامل می‌شوند/ کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت تولید اشتغال‌زا

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری نرخ بالای بیکاری در کشور، تصریح کرد: نرخ بیکاری در بین قشر تحصیل‌کرده افزایش چشم‌گیری دارد به نوعی که در میان برخی رشته‌های تحصیلی بالای 60 درصد فارغ التحصیل بیکار وجود دارد،  در حقیقت بیش از 20 درصد نرخ بیکاری در میان تحصیل‌کرده‌هاست لذا عدم رفع این معضل به رشد آسیب‌های اجتماعی می انجامد.

وی ادامه داد: در برخی مناطق جوانان به دلیل عدم دستیابی به شغل مناسب به مسائل دیگر از جمله قاچاق و اعتیاد روی آوردند، از این رو تقویت تولید اشتغال‌زا و درآمدزا منجر به رفع بیکاری، کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی می‌شود.

افزایش انحرافات مالی و اداری به دنبال عدم تامین امنیت شغلی کارگران و کارمندان

خدادادی در ادامه بخشی دیگر از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره امنیت شغلی و معیشت کارگران را یادآور شد و گفت: احساس امنیت شغلی نه تنها برای کارگران بلکه برای همه قشر کارمند و کارگر نیاز است، متاسفانه یکی از ضعف‌های اداری و قانونی ما نیز عدم تامین امنیت شغلی قشر کارگر و کارمند کشور است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم تامین امنیت شغلی سبب کاهش بهره‌وری و افزایش انحرافات مالی و اداری می‌شود، اخذ رشوه یکی از نمونه‌های این انحرافات است؛ بنابراین تعریف ردیف‌های مختلف شغلی از جمله قراردادی، پروژه‌ای، پیمانی و غیره اشتباه است.

تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای کارفرمایان در نبود امنیت شغلی کارگران

وی افزود: تامین امنیت شغلی لازمه سلامت کار کارگران و کارمندان است، نبود امنیت شغلی سبب تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای کارفرمایان و بیمه نکردن آنها در شرایطی رقم خورده که در ابتدای هر سال از کارگران تعهد گرفته می‌شود تا نتوانند اعتراض کنند، از این رو  کارگران برای تامین معیشت و گذران زندگی به این تعهدها پایبند خواهند بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بازار کار، تولید و اشتغال باید در سایه قوانین و برای تامین امنیت شغلی ایجاد شود، متاسفانه عدم اشتغال‌زایی سبب عدم تامین امنیت شغلی کارگران شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، کارگری را مایه افتخار خواندند و با تأکید بر تأمین «امنیت شغلی و معیشتِ» جامعه کارگری افزودند: حضور کارگران و همه قشرهای ملت در صحنه همواره سایه جنگ و تعرض دشمنان را از سر ملت ایران کم کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید فراوان بر مسئله اشتغال، این مسئله را در درجه اول اهمیت خواندند و افزودند: اگر مسئله اشتغال به شکل مناسبی حل شود، آسیبهای اجتماعی از جمله مواد مخدر، مشکلات جوانان و آفتهای ناشی از بیکاری و بیکارگی هم کاهش محسوس خواهد یافت./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet