هدر موبایل
1396/02/10 16:19:43
سرویس اجتماعی
/منزلت کارگران در کلام رهبر معظم انقلاب/

بیگلری:امنیت شغلی کارگران در معرض تهدید است/ لزوم تحقق بیمه کارگران در کشور

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه امنیت شغلی کارگران در معرض تهدید قرار دارد، بر لزوم تحقق بیمه تمامی کارگران تاکید کرد.
بیگلری:امنیت شغلی کارگران در معرض تهدید است/ لزوم تحقق بیمه کارگران در کشور عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه امنیت شغلی کارگران در معرض تهدید قرار دارد، بر لزوم تحقق بیمه تمامی کارگران تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101065415857.jpg بیگلری:امنیت,شغلی,کارگران,در,معرض,تهدید,است/,لزوم,تحقق,بیمه,کارگران,در,کشور Icana

محسین بیگلری در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با ترویج فرهنگ کار و تامین امنیت و معیشت کارگران با بیان اینکه امنیت و معیشت از جمله دغدغه های مهم قشر کارگری است، گفت: متاسفانه کارگران با مشکلات اقتصادی زیادی روبه رو بوده و حقوق آنها مکفی و کافی نبوده و نیازهای روزمره آنها را رفع نمی کند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ردیف بودجه در نظر گرفته برای کارگران ناچیز بوده و متناسب با نرخ تورم نیست، تصریح کرد: بسیاری از کارگران مستاجر بوده و توان پرداخت اجاره در شرایط فعلی را ندارند.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر به علت رکود اقتصادی برخی کارخانجات تعطیل شده و تعطیلی کارخانجات تعدیل نیروی کارگری را به دنبال داشته است، افزود: با این اوصاف امنیت شغلی کارگران در معرض تهدید قرار گرفت و تعداد زیادی از آنها بیکار شدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: هر چند اقداماتی در جهت بهبود وضعیت شغلی کارگران در دولت های مختلف صورت گرفت اما این قشر همچنان با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه هستند که رفع آنها نیازمند توجه ویژه دولتمردان است.

بیگلری وجود بیمه را برای تمامی کارگران ضروری و حیاتی دانست و گفت: در همین راستا سازمان تامین اجتماعی اقدام به بیمه کارگران ساختمانی کرد اما تمامی کارگران تحت پوشش بیمه قرار نگرفتند و بیمه آنها سهمیه بندی شده البته در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی به دنبال تحت پوشش قرار دادن تمامی کارگران است.  

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس دهم، با بیان اینکه در لایحه برنامه ششم به کارگران توجه ویژه ای شده است، ادامه داد: تصویب قانون در جهت بهبود وضعیت کارگران خیلی نمی تواند موثر باشد و باید در جهت اجرای قوانین برای بهبود وضعیت کارگران اقدام کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet