هدر موبایل
1396/02/10 16:25:26
سرویس اجتماعی
/منزلت کارگران در کلام رهبر معظم انقلاب/

رنجبرزاده: تکریم کارگران سبب افزایش نشاط جامعه می شود/مسئولان عادلانه به زندگی کارگران نظرکنند

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر اینکه کارگران نیروهای خط مقدم عرصه تولید هستند، گفت: تکریم کارگران سبب افزایش نشاط جامعه می شود.
رنجبرزاده: تکریم کارگران سبب افزایش نشاط جامعه می شود/مسئولان عادلانه به زندگی کارگران نظرکنند عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر اینکه کارگران نیروهای خط مقدم عرصه تولید هستند، گفت: تکریم کارگران سبب افزایش نشاط جامعه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg رنجبرزاده:,تکریم,کارگران,سبب,افزایش,نشاط,جامعه,می,شود/مسئولان,عادلانه,به,زندگی,کارگران,نظرکنند Icana

اکبررنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص فرمایشات رهبرمعظم انقلاب مبنی بر توجه به احساس تکریم و احترام درجامعه کارگری، گفت: تکریم کارگر و احترام به جامعه کارگری از موارد توصیه شده از سوی بزرگان دین بوده و در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز این موضوع مورد توجه مسئولان قرار دارد، بنابراین باید به لحاظ مکتبی و اخلاقی کارگران را مورد توجه قرار داد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: برای تکریم و احترام ماندگار وعملی کارگران باید به جایگاه زندگی آنها در جامعه توجه کرد، ضمن اینکه باید یک فرهنگ سازی عمومی درخصوص جایگاه کارگران صورت گیرد؛ زیرا کارگران نیروهای خط مقدم عرصه کار، تلاش و تولید هستند؛ بنابراین باید درهمه شرایط از تلاش های کارگران قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه جایگاه کارگران باید در جامعه به طور ویژه لحاظ شود، تصریح کرد: باید مسئولان نگاه عدالت محور خود نسبت به زندگی کارگران، مسائل معیشتی، اشتغال و سطح رفاه آنها را افزایش دهند، از این رو کارگران باید احساس کنند که درهمه شرایط موردتوجه صاحبنظران و سیاستمداران کشوری هستند.

رنجبرزاده با تاکید بر ارج نهادن به موقعیت شغلی کارگران، گفت: به طورحتم حق و حقوق کارگران باید را به طورکامل و در زمان مقرر پرداخت کرد، زیرا معیشت و زندگی آنها با دستمزدهای بسیار پایین می گذرد، بنابراین تاخیر درپرداخت دستمزد و حقوق کارگران به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه بار مسئولیت تولید در کشوربرعهده کارگران قرار دارد، افزود: باید متناسب با جایگاه کارگران به حل مشکلات این قشر از جامعه توجه کرد، ضمن اینکه رعایت حقوق اساسی کارگران از مشوق های موثر در افزایش سطح نشاط و هوشیاری میان کارگران است.

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر هموار کردن مسیر اشتغال در کشور، تصریح کرد: ایجاد فضای سالم برای کسب و کار یکی از پیش نیازهای اشتغالزایی پایدار و مقابله با بیکاری است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet