هدر موبایل
1396/02/10 16:52:43
سرویس اجتماعی
/منزلت کارگران در کلام رهبر معظم انقلاب/

کرد: ترویج فرهنگ کار زمینه ساز حل معضل بیکاری است/منزلت و اهمیت کار باید برای مردم تبیین شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ظرفیت پذیرش حجم بالای بیکاران را ندارد، گفت: فرهنگ کار برجسته تر از بیکاری است و نیاز است منزلت کار برای مردم مشخص شود.
کرد: ترویج فرهنگ کار زمینه ساز حل معضل بیکاری است/منزلت و اهمیت کار باید برای مردم تبیین شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ظرفیت پذیرش حجم بالای بیکاران را ندارد، گفت: فرهنگ کار برجسته تر از بیکاری است و نیاز است منزلت کار برای مردم مشخص شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201703105167633850.jpg کرد:,ترویج,فرهنگ,کار,زمینه,ساز,حل,معضل,بیکاری,است/منزلت,و,اهمیت,کار,باید,برای,مردم,تبیین,شود Icana

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با هزاران نفر از کارگران، با بیان اینکه فرهنگ اهمیت کار باید در کشور اشاعه یابد، تصریح کرد: با توجه به معضل بیکاری در کشور لازم است فرهنگ اهمیت کار در کشور گسترش و اشاعه یابد و نهادهای فرهنگی توجه به این مقوله را در دستور کار قرار دهند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فرهنگ کار حادتر از معضل بیکاری است، گفت: نیاز است منزلت کار برای مردم مشخص شده و تمامی خانواده ها فرزندان خود را از دوران نوجوانی برای حرفه و فن آموزی به مراکز فنی و حرفه ای و کارگاه ها بفرستند.

وی با انتقاد از علاقه جوانان به مشاغل پشت میز نشینی با بیان اینکه کشور ظرفیت پذیرش حجم بالای بیکاران را ندارد، گفت: جوانان نباید توان و تلاش خود را برای جستجوی مشاغل دولتی صرف کنند بلکه باید از انجام هیچ کاری ابایی نداشته باشند زیرا کشور با جمعیت بالایی از نیروی بیکار مواجه بوده و زیرساخت ها برای بکارگیری تمامی آنها در ادارات دولتی فراهم نیست. با بیان اینکه مشکل فرهنگ کار حادتر از معضل بیکاری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری نیازمند توجه به تمامی مشاغل است، تصریح کرد: دامپروری، کشاورزی و مشاغل خانگی باید مورد توجه قرار گیرد و رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما باید با تولید برنامه های مناسب نسبت به ترویج فرهنگ کار و تلاش در جامعه اقدام کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet