خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/02/10 17:11:14
سرویس اجتماعی
نمایندگان مجلس با اشاره فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران مطرح کردند؛

کارگران؛ نویدبخشان توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور/جامعه کارگری چشم انتظار تضمین امنیت شغلی

نمایندگان مردم در خانه‌ملت، راهکارهای تحقق امنیت شغلی و معیشت کارگران را تشریح و این قشر را عامل اصلی در شکوفایی اقتصادی و بهبود وضعیت اجتماعی کشور دانستند.
کارگران؛ نویدبخشان توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور/جامعه کارگری چشم انتظار تضمین امنیت شغلی نمایندگان مردم در خانه‌ملت، راهکارهای تحقق امنیت شغلی و معیشت کارگران را تشریح و این قشر را عامل اصلی در شکوفایی اقتصادی و بهبود وضعیت اجتماعی کشور دانستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704109396280953.jpg کارگران؛,نویدبخشان,توسعه,و,شکوفایی,اقتصاد,کشور/جامعه,کارگری,چشم,انتظار,تضمین,امنیت,شغلی Icana

خبرگزاری خانه‌ملت-گروه اجتماعی؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، کارگری را مایه افتخار خواندند و بر موضوعاتی چون تأمین «امنیت شغلی و معیشتِ» جامعه کارگری، دلگرم شدن کارگران در جامعه، احساس تکریم و احترام و سربلندی کارگران، «ترویج فرهنگ کار و اهمیت کار»، «تأمین امنیت شغلی» و «تأمین معیشت کارگران» تاکید کردند.

رهبر معظم انقلاب یادآور شدند: دولت، کارفرما، کارگر و کارآفرین هر یک به سهم خود در سامان یافتن مشکلات جامعه کارگری در این زمینه مسئول هستند و باید وظایف خود را دنبال کنند. البته اگر مسئله اشتغال به شکل مناسبی حل شود، آسیبهای اجتماعی از جمله مواد مخدر، مشکلات جوانان و آفتهای ناشی از بیکاری و بیکارگی هم کاهش محسوس خواهد یافت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به فرمایشات مقام معظم رهبری بر موضوعاتی چون اصلاح قانون کار به عنوان یکی از نیازهای جدی حوزه کارگری و تحقق احساس آرامش کارگران و کارفرمایان، تقویت تولید اشتغال‌زا و درآمدزا جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی، تکریم کارگران برای افزایش نشاط جامعه، نظر عادلانه مسئولان عادلانه به زندگی کارگران و ترویج فرهنگ کار تاکید کردند.

نمایندگان مجلس دهم با یادآوری جمعیت بیکاران تحصیل‌کرده، تصریح کردند: تحصیل‌کرده‌ها ۲۰ درصد از جمعیت بیکاران را شامل می‌شوند بنابراین باید انحرافات مالی و اداری کارکنان و کارگران را با تامین امنیت شغلی کارگران و کارمندان کنترل و ضمن اجرای قانون از اتخاذ تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای کارفرمایان در نبود امنیت شغلی کارگران نیز جلوگیری کرد.

برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز تحقق بیمه کارگران در کشور را امری ضروری قلمداد کرده و حرفه‌آموزی را راهکار ترویج فرهنگ کار دانستند.

نعمتی:اصلاح قانون کار از نیازهای جدی حوزه کارگری است/کارگران و کارفرمایان باید احساس آرامش کنند

بهروزنعمتی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص ضرورت توجه به تامین امنیت شغلی و معیشت کارگران، گفت: برای حل مشکلات مربوط به معیشت کارگران و امنیت شغلی کارگران باید به اصلاح قانون کار توجه کرد، به طورحتم قانون کار نیازمند بازنگری بوده و باید به گونه ای این قانون را اصلاح کرد که کارگران و سرمایه  گذاران احساس امنیت و آرامش کنند.

بهروز نعمتی 3406752/11/2017 8:40:47 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/02/201702103705164565_Thum.jpgبهروز نعمتی
بهروز نعمتی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون کار فعلی شرایط را برای کارفرمایان بسیار سخت کرده است، افزود: درحال حاضر کارفرمایان تمایلی به استفاده از کارگران به صورت دائمی و رسمی ندارند، بنابراین قانون فعلی کار بسیار متزلزل بوده و می توان با اصلاح این قانون شرایط را برای به کارگیری کارگران مورد ارزیابی قرار داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کارگران در قانون کار با مشکلاتی روبه رو هستند، تصریح کرد: اصلاح قانون کار از نیازهای جدی حوزه کارگری است و این موضوع به طورحتم به نفع کارفرمایان نیز می باشد.

نعمتی درخصوص توجه به حل مشکل اشتغال و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: به طورحتم جوان دارای شغل و حرفه مناسب، تمایل به ازدواج داشته و کمتر به دنبال مسائل مختلف حاشیه ای است، این درحالی است که هم اکنون خیل عظیم بیکاران در کشور که آمارهای مختلفی هم برای آن وجود دارد؛ به دلیل نبود کار درمسیر آسیب هایی قرار می گیرد که  به طورحتم مشکلاتی را برای خانواده فرد و اجتماع به وجود می آورد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس، افزود:  به طور حتم ایجاد اشتغال و مقابله با بیکاری نقش موثری درکاهش آسیب های اجتماعی نظیرطلاق، حاشیه نشینی و مشکلات اخلاقی دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز کارگر در دیداربا هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، کارگری را مایه افتخار خواندند و با تأکید بر تأمین «امنیت شغلی و معیشتِ» جامعه کارگری افزودند: حضور کارگران و همه قشرهای ملت در صحنه همواره سایه جنگ و تعرض دشمنان را از سر ملت ایران کم کرده است.

 

خدادادی:کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت تولید اشتغال‌زا/ تحصیل‌کرده‌ها ۲۰ درصد از جمعیت بیکاران را شامل می‌شوند

سلمان خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران و تاکید ایشان بر کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت اشتغال در جامعه، گفت: بیکاری و ایجاد درآمدهای نسبی در خانواده‌ها می‌تواند موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی شود، یکی از موضوعات مهم و مطرح در این زمینه هم رفع بیکاری است؛ از این رو مقام معظم رهبری سال جدید را سال تولید و اشتغال نامگذاری کردند زیرا رفع بیکاری و اشتغال‌زایی تا حد متوسط در این زمینه تاثیر بسیار خواهد داشت.

سلمان خدادادی 34067510/30/2016 3:37:28 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/10/201610108192811403_Thum.jpg
سلمان خدادادی

تحصیل‌کرده‌ها بیش از 20 درصد نرخ بیکاری را شامل می‌شوند/ کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت تولید اشتغال‌زا

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری نرخ بالای بیکاری در کشور، تصریح کرد: نرخ بیکاری در بین قشر تحصیل‌کرده افزایش چشم‌گیری دارد به نوعی که در میان برخی رشته‌های تحصیلی بالای 60 درصد فارغ التحصیل بیکار وجود دارد،  در حقیقت بیش از 20 درصد نرخ بیکاری در میان تحصیل‌کرده‌هاست لذا عدم رفع این معضل به رشد آسیب‌های اجتماعی می انجامد.

وی ادامه داد: در برخی مناطق جوانان به دلیل عدم دستیابی به شغل مناسب به مسائل دیگر از جمله قاچاق و اعتیاد روی آوردند، از این رو تقویت تولید اشتغال‌زا و درآمدزا منجر به رفع بیکاری، کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی می‌شود.

افزایش انحرافات مالی و اداری به دنبال عدم تامین امنیت شغلی کارگران و کارمندان

خدادادی در ادامه بخشی دیگر از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره امنیت شغلی و معیشت کارگران را یادآور شد و گفت: احساس امنیت شغلی نه تنها برای کارگران بلکه برای همه قشر کارمند و کارگر نیاز است، متاسفانه یکی از ضعف‌های اداری و قانونی ما نیز عدم تامین امنیت شغلی قشر کارگر و کارمند کشور است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم تامین امنیت شغلی سبب کاهش بهره‌وری و افزایش انحرافات مالی و اداری می‌شود، اخذ رشوه یکی از نمونه‌های این انحرافات است؛ بنابراین تعریف ردیف‌های مختلف شغلی از جمله قراردادی، پروژه‌ای، پیمانی و غیره اشتباه است.

تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای کارفرمایان در نبود امنیت شغلی کارگران

وی افزود: تامین امنیت شغلی لازمه سلامت کار کارگران و کارمندان است، نبود امنیت شغلی سبب تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای کارفرمایان و بیمه نکردن آنها در شرایطی رقم خورده که در ابتدای هر سال از کارگران تعهد گرفته می‌شود تا نتوانند اعتراض کنند، از این رو  کارگران برای تامین معیشت و گذران زندگی به این تعهدها پایبند خواهند بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بازار کار، تولید و اشتغال باید در سایه قوانین و برای تامین امنیت شغلی ایجاد شود، متاسفانه عدم اشتغال‌زایی سبب عدم تامین امنیت شغلی کارگران شده است.

 

رنجبرزاده: تکریم کارگران سبب افزایش نشاط جامعه می شود/مسئولان عادلانه به زندگی کارگران نظرکنند

اکبررنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص فرمایشات رهبرمعظم انقلاب مبنی بر توجه به احساس تکریم و احترام درجامعه کارگری، گفت: تکریم کارگر و احترام به جامعه کارگری از موارد توصیه شده از سوی بزرگان دین بوده و در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز این موضوع مورد توجه مسئولان قرار دارد، بنابراین باید به لحاظ مکتبی و اخلاقی کارگران را مورد توجه قرار داد.

علی اکبر رنجبرزاده 34067510/3/2016 9:51:38 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/10/201610106761394886_Thum.jpgبهروز نعمتی علی مطهری مسعود پزشکیان غلامرضا کاتب محمدقسیم عثمانی احمد امیرآبادی فراهانی محمدعلی وکیلی سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی علی اصغر یوسف نژاد علی اکبر رنجبرزاده حسین آشوری
علی اکبر رنجبرزاده

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: برای تکریم و احترام ماندگار وعملی کارگران باید به جایگاه زندگی آنها در جامعه توجه کرد، ضمن اینکه باید یک فرهنگ سازی عمومی درخصوص جایگاه کارگران صورت گیرد؛ زیرا کارگران نیروهای خط مقدم عرصه کار، تلاش و تولید هستند؛ بنابراین باید درهمه شرایط از تلاش های کارگران قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه جایگاه کارگران باید در جامعه به طور ویژه لحاظ شود، تصریح کرد: باید مسئولان نگاه عدالت محور خود نسبت به زندگی کارگران، مسائل معیشتی، اشتغال و سطح رفاه آنها را افزایش دهند، از این رو کارگران باید احساس کنند که درهمه شرایط موردتوجه صاحبنظران و سیاستمداران کشوری هستند.

رنجبرزاده با تاکید بر ارج نهادن به موقعیت شغلی کارگران، گفت: به طورحتم حق و حقوق کارگران باید را به طورکامل و در زمان مقرر پرداخت کرد، زیرا معیشت و زندگی آنها با دستمزدهای بسیار پایین می گذرد، بنابراین تاخیر درپرداخت دستمزد و حقوق کارگران به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه بار مسئولیت تولید در کشوربرعهده کارگران قرار دارد، افزود: باید متناسب با جایگاه کارگران به حل مشکلات این قشر از جامعه توجه کرد، ضمن اینکه رعایت حقوق اساسی کارگران از مشوق های موثر در افزایش سطح نشاط و هوشیاری میان کارگران است.

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر هموار کردن مسیر اشتغال در کشور، تصریح کرد: ایجاد فضای سالم برای کسب و کار یکی از پیش نیازهای اشتغالزایی پایدار و مقابله با بیکاری است.

 

بیگلری:امنیت شغلی کارگران در معرض تهدید است/ لزوم تحقق بیمه کارگران در کشور

محسین بیگلری در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با ترویج فرهنگ کار و تامین امنیت و معیشت کارگران با بیان اینکه امنیت و معیشت از جمله دغدغه های مهم قشر کارگری است، گفت: متاسفانه کارگران با مشکلات اقتصادی زیادی روبه رو بوده و حقوق آنها مکفی و کافی نبوده و نیازهای روزمره آنها را رفع نمی کند.

محسن بیگلری 3406758/9/2016 2:52:08 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/08/201608104846714052_Thum.jpg
محسن بیگلری

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ردیف بودجه در نظر گرفته برای کارگران ناچیز بوده و متناسب با نرخ تورم نیست، تصریح کرد: بسیاری از کارگران مستاجر بوده و توان پرداخت اجاره در شرایط فعلی را ندارند.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر به علت رکود اقتصادی برخی کارخانجات تعطیل شده و تعطیلی کارخانجات تعدیل نیروی کارگری را به دنبال داشته است، افزود: با این اوصاف امنیت شغلی کارگران در معرض تهدید قرار گرفت و تعداد زیادی از آنها بیکار شدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: هر چند اقداماتی در جهت بهبود وضعیت شغلی کارگران در دولت های مختلف صورت گرفت اما این قشر همچنان با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه هستند که رفع آنها نیازمند توجه ویژه دولتمردان است.

بیگلری وجود بیمه را برای تمامی کارگران ضروری و حیاتی دانست و گفت: در همین راستا سازمان تامین اجتماعی اقدام به بیمه کارگران ساختمانی کرد اما تمامی کارگران تحت پوشش بیمه قرار نگرفتند و بیمه آنها سهمیه بندی شده البته در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی به دنبال تحت پوشش قرار دادن تمامی کارگران است.  

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس دهم، با بیان اینکه در لایحه برنامه ششم به کارگران توجه ویژه ای شده است، ادامه داد: تصویب قانون در جهت بهبود وضعیت کارگران خیلی نمی تواند موثر باشد و باید در جهت اجرای قوانین برای بهبود وضعیت کارگران اقدام کرد.

 

کرد: ترویج فرهنگ کار زمینه ساز حل معضل بیکاری است/منزلت و اهمیت کار باید برای مردم تبیین شود

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با هزاران نفر از کارگران، با بیان اینکه فرهنگ اهمیت کار باید در کشور اشاعه یابد، تصریح کرد: با توجه به معضل بیکاری در کشور لازم است فرهنگ اهمیت کار در کشور گسترش و اشاعه یابد و نهادهای فرهنگی توجه به این مقوله را در دستور کار قرار دهند.

علی کرد 3406753/1/2017 3:20:01 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703104166375316_Thum.jpg
علی کرد

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فرهنگ کار حادتر از معضل بیکاری است، گفت: نیاز است منزلت کار برای مردم مشخص شده و تمامی خانواده ها فرزندان خود را از دوران نوجوانی برای حرفه و فن آموزی به مراکز فنی و حرفه ای و کارگاه ها بفرستند.

وی با انتقاد از علاقه جوانان به مشاغل پشت میز نشینی با بیان اینکه کشور ظرفیت پذیرش حجم بالای بیکاران را ندارد، گفت: جوانان نباید توان و تلاش خود را برای جستجوی مشاغل دولتی صرف کنند بلکه باید از انجام هیچ کاری ابایی نداشته باشند زیرا کشور با جمعیت بالایی از نیروی بیکار مواجه بوده و زیرساخت ها برای بکارگیری تمامی آنها در ادارات دولتی فراهم نیست. با بیان اینکه مشکل فرهنگ کار حادتر از معضل بیکاری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری نیازمند توجه به تمامی مشاغل است، تصریح کرد: دامپروری، کشاورزی و مشاغل خانگی باید مورد توجه قرار گیرد و رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما باید با تولید برنامه های مناسب نسبت به ترویج فرهنگ کار و تلاش در جامعه اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet