خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/02/10 21:21:20
سرویس اجتماعی
کاتب مطرح کرد:

کارگران خالی از تعارفات روزمره ستون فقرات تولید و جامعه هستند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حیات یک جامعه به میزان کاری است که تو سط افراد جامعه انجام می شود لذا کارگران یک جامعه خالی از تعارفات روزمره ستون فقرات تولید و جامعه هستند.
کارگران خالی از تعارفات روزمره ستون فقرات تولید و جامعه هستند عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حیات یک جامعه به میزان کاری است که تو سط افراد جامعه انجام می شود لذا کارگران یک جامعه خالی از تعارفات روزمره ستون فقرات تولید و جامعه هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106822511031.jpg کارگران,خالی,از,تعارفات,روزمره,ستون,فقرات,تولید,و,جامعه,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت غلامرضا کاتب در همایش تجلیل از کارگران، کارآفرینان و تشکلات نمونه کارگری شهرستان ری که عصر امروز (یکشنبه 10 اردیبهشت ماه ) به مناسبت روز کار و کارگر برگزار شده بود، حضور یافت و ضمن ایراد سخنرانی از کارگران و فعالان کارگری نمونه طی آیینی با اهدا لوح تقدیر تجلیل نمود. 

نماینده مردم گرمسار و  ارادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  برگزاری آیین های اینچنین و بزرگداشت روز کار و کارگر  فی نفسه امری لازم و ضروری است  تصریح کرد : مراسم تجلیل از مقام کار و کارگر یک امر مبارک و میمونی است که درجای خود  لازم و ضروری  است ولیکن  ما تنها نمی بایست به این امر تکیه نموده و فقط همین هدف را دنبال نماییم. 

وی در ادامه افزود: هدف والا و آرمانی می بایست نهادینه سازی فرهنگ در کالبد روح و جسم جامعه باشد تا بتوان بازخوردهای مثبت آن را در تمامی سطوح جامعه و در مقام عمل و واقعیت جامعه ایرانی ارزش گذاری بر کار و کارگر را مشاهد کرد. 

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امسال هم همانند چند سال اخیر رهبر معظم انقلاب محوریت و خط مشی کلی کشور را اقتصادی و با رویکرد تولید و اشتغال مشخص نمودند و آن را  سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نامیدند که حاوی نکات بسیار مشخص و بارزی برای اهل فن و سیاستگذاران و حتی عامه جامعه است.  

وی در ادامه یادآور شد: حیات و ممات یک جامعه در دنیای امروز به میزان کاری است که تو سط افراد آن جامعه  انجام و به عبارتی میزان تولیدی است که در آن صورت می گیرد.  به همین جهت کارگران یک جامعه خالی از تعارفات روزمره ستون فقرات تولید و جامعه می باشند و به هر میزان باید تولید و کارگر را دریابیم تا مسائل و مشکلات جامعه به راحتی حل و مرتفع شود.  

نماینده مردم گرمسار و ارادان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز نتوان رابطه معناداری مابین تولید و کار تعریف کرد و منافع مشترک را درنیابیم، در اندک زمانی ضربه بزرگی را متحمل شده  لذا می بایست به شدت از این بخش محافظت نماییم. 

وی در ادامه با اشاره به خواست رهبر عظیم اشان انقلاب اسلامی درخصوص  جلوگیری از شیوع مصرف تولیدات خارجی در داخل کشور و صیانت از بازار ایرانی،  افزود:  نکته ای که رهبر انقلاب فرمودند بسیار ظریف و مهم است ولی چگونه می شود یک جامعه  را به اجبار به مصرف کالای داخلی وادار نمود؟ 

کاتب تصریح کرد: ما ناچار به فرهنگ سازی و آموزش حتی از سنین کودکی هستیم تا بتوان  نگرش نسل آینده ایرانی را در مصرف کالای داخلی با حمایت از منافع ملی و کشور گره زد.  برای رسیدن به چنین هدفی هر چند راه طولانی است اما باید از خود آغاز نماییم  و تولید را در خدمت کار  قرار دهیم  تا کارگر ایرانی دیگر برای رفع تکلیف کار نکند بلکه برای عشق به میهن و کشور و با انگیزه بالا تلاش نماید بنابراین کالایی را تولید نماید تا سایر ایرانیان رغبت و تمایل به استفاده از آن پیدا کنند. 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: این کشور متعلق به همه ما است و باید برای سرافرازی آن همه  ما تلاش و مجاهدت نماییم و دست به دست هم دهیم  و کشور را با عزت و افتخار و با توان خودمان آن را بسازیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet