هدر اصلی
1396/02/11 11:44:34
سرویس اجتماعی
ساعی:

معضل قراردادهای کار "سفید امضا" هنوز رفع نشده است/ قانون کار باید به نفع کارگران تقویت شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از اینکه معضل قراردادهای کار "سفید امضا" هنوز رفع نشده است، گفت: قانون کار باید به نفع کارگران تقویت شود.
معضل قراردادهای کار "سفید امضا" هنوز رفع نشده است/ قانون کار باید به نفع کارگران تقویت شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از اینکه معضل قراردادهای کار "سفید امضا" هنوز رفع نشده است، گفت: قانون کار باید به نفع کارگران تقویت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100049189549.jpg معضل,قراردادهای,کار,"سفید,امضا",هنوز,رفع,نشده,است/,قانون,کار,باید,به,نفع,کارگران,تقویت,شود Icana

زهرا ساعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در دولت یازدهم حقوق کارگران با توجه به نرخ تورم افزایش یافته است، گفت: در دولت سابق به این موضوع توجه نشده بود که در این رابطه کارگران با مشکلات زیادی مواجه شدند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری نامگذاری سال 96 تحت عنوان " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال " از سوی مقام معظم رهبری با بیان اینکه بهبود تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه به کارگران است، تصریح کرد: کارگران در تمامی عرصه های کشور حضور داشته و به نوعی چرخ اقتصاد کشور را می چرخانند.

قوانین مرتبط با کارگری باید فضای کسب و کار را برای آنها تسهیل کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه قوانین مرتبط با کارگری باید فضای کسب و کار را برای آنها تسهیل کند، افزود: قوانین حوزه کارگری باید به گونه ای باشد که کارگران از آسایش و رفاه بیشتری برخوردار شوند تا با آرامش به اشتغال و زندگی خود ادامه دهند.

دولت در رابطه با اعمال سه جانبه گرایی ( دولت، کارفرما و کارگر)  در مورد  کارگران موفق عمل کرده است

ساعی با بیان اینکه دولت در رابطه با اعمال سه جانبه گرایی  دولت، کارفرما و کارگر؛  در مورد  کارگران موفق عمل کرده است، ادامه داد: اگر تعادل و توازن درستی میان این سه ضلع برقرار شود رضایت کارگران، کارفرما و دولت حاصل می شود.

قانون کار باید به نفع کارگران تقویت شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با بیان اینکه قانون کار باید به نفع کارگران تقویت شود، افزود: این قانون باید به گونه ای تقویت شود که علاوه بر اینکه کارفرما تمایل به کارآفرینی و ایجاد اشتغال داشته باشد رضایتمندی و دلگرمی کارگر به انجام کار را به عنوان قشر زحتمکش به طور کامل اغنا کند.

تامین مسکن و امنیت شغلی کارگران  جزو دغدغه کارگران است که باید مورد توجه واقع شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تامین مسکن و امنیت شغلی کارگران جزو دغدغه های کارگران است که باید مورد توجه واقع شود، تصریح کرد: بخش اعظمی از اقدامات کمیسیون اجتماعی مجلس در حوزه اشتغال و کارگری و برگزاری جلساتی با مسئولان ذی ربط این حوزه ها بوده است؛ به طور قطع کمیسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری مجلس مدافع حقوق کارگران بوده و از حقوق آنها با جدیت و قاطعیت دفاع می کنند.

مشکلات کارگران در برنامه ششم دیده شده است

وی با یادآوری اینکه مشکلات کارگران در برنامه ششم دیده شده است، گفت: مواردی مانند همسان سازی حقوق کارگران، پرداخت معوقات و ... در این لایحه مورد توجه قرار گرفت که دولت باید در زمان مناسب نسبت به تحقق آنها اقدام کند.

معضل قراردادهای کار سفید امضا هنوز وجود داشته و رفع نشده است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با بیان اینکه معضل قراردادهای کار سفید امضا هنوز وجود داشته و رفع نشده است، تصریح کرد: هر چند کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری هایی را در این رابطه داشته و همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طور مداوم بر لزوم به حداقل رساندن این قراردادها تاکید و تلاش هایی را داشته اما متاسفانه با توجه به شرایط فعلی کشور، تحریم ها، رکود اقتصادی و همچنین تعطیلی کارخانجات این معضل هنوز وجود داشته و رفع نشده است.

قراردادهای کار سفید امضا یکی از مشکلات جامعه کارگری است / تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر ویژه جهت حل این معضل

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قراردادهای کار سفید امضا یکی از مشکلات جامعه کارگری است بر لزوم اتخاذ تدابیر ویژه جهت حل این معضل تاکید کرد و گفت: یکی از مطالبات جدی کمیسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری مجلس از دولت های آینده توجه بیشتر به قشر کارگری و رفع مشکلات آنها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet