هدر موبایل
1396/02/11 14:23:03
سرویس اجتماعی
هاشم زایی:

نوسازی ناوگان امدادی برای مقابله با شرایط بحرانی/پیشگیری از بحران در کشور مغفول مانده است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با تاکید بر اختصاص اعتبار کافی در بودجه های سنواتی برای خرید تجهیزات امدادی، گفت: نوسازی ناوگان امدادی برای مقابله با شرایط بحرانی ضروری است.
نوسازی ناوگان امدادی برای مقابله با شرایط بحرانی/پیشگیری از بحران در کشور مغفول مانده است عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با تاکید بر اختصاص اعتبار کافی در بودجه های سنواتی برای خرید تجهیزات امدادی، گفت: نوسازی ناوگان امدادی برای مقابله با شرایط بحرانی ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109585214825.jpg نوسازی,ناوگان,امدادی,برای,مقابله,با,شرایط,بحرانی/پیشگیری,از,بحران,در,کشور,مغفول,مانده,است Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت تامین منابع مالی برای خرید و نوسازی تجهیزات امدادی، گفت: در مقاطع گذشته و در شرایط بحرانی همیشه استاندار و وزارت کشور مامور به بسیج امکانات تمامی دستگاه ها بودند، بنابراین ورود به شرایط بحرانی فقط درحیطه اختیارات جمعیت هلال احمر، ارتش و سپاه نبود؛ اما درحال حاضر دولت با ارسال لایحه به دنبال تشکیل سازمانی مستقل زیر نظر رییس جمهور برای پیگیری شرایط بحرانی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و  پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تشکیل این سازمان علاوه بر انتقال تجهیزات از دستگاه های مرتبط با بحران، می توان اعتبارات مناسبی را در بودجه های سنواتی برای خرید تجهیزات امکانات امدادی در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه اختصاص اعتبار برای نوسازی تجهیزات امدادی خارج از لایحه و پیشنهاد دولت شامل اصل 75 شده و قابل طرح نیست، تصریح کرد: دولت باید پس از تشکیل سازمان مدیریت بحران، اعتبارات و منابع کافی را برای بهبود کیفیت تجهیزات و رفع کمبود امکانات امدادی در نظر بگیرد، زیرا در کلان شهر تهران ممکن است هر لحظه بحرانی رخ دهد.

هاشم زایی با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از خسارت های پس از وقوع بحران باید به نحوه ساختمان سازی نیز توجه کرد، گفت: در اکثر کلان شهرهای بزرگ بحران مقابله با بحران در اولویت کاری مسئولان قرار دارد و در جامعه ما نیز باید با توجه به اینکه پایتخت برروی چندین گسل حادثه خیز قرار دارد،  پیشگیری از بحران  به طور جدی دردستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه دولت در بودجه سنواتی اعتبارات مورد نیاز را برای خرید تجهیزات امدادی در نظر بگیرد، افزود: متاسفانه پیش بینی و پیشگیری از بحران در کشور مغفول مانده و هیچ نظارت قوی بر اجرای قوانین وجود ندارد، زیرا برای کنترل بحران و آسیب های اجتماعی نیاز به قانون جدید وجود نداشته و قوانین فعلی به درستی اجرا نمی شود؛ از این رو مجلس، قوه قضاییه و سازمان های نظارتی باید به وظیفه خود در اجرای قوانین حوزه بحران عمل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet