هدر موبایل
1396/02/11 13:35:59
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می دهد؛

روحیه جهادی و انقلابی باعث جهش در کار اقتصادی می‌شود/ کشور و مردم نیازمند کار با کیفیت و روحیه جهادی برای رسیدن به پیشرفت هستند

بی شک کار جهادگونه و انقلابی در حال حاضر برای تقویت کشور در دوران اقتصاد مقاومتی و نگاه به داخل مرزها از ملزومات و ستون اصلی پیشرفت و آبادانی کشور می باشد و باید برای رسیدن به قله های توسعه همه جانبه و شکوفایی کشور با این روحیه و تفکر حرکت کرد.
روحیه جهادی و انقلابی باعث جهش در کار اقتصادی می‌شود/ کشور و مردم نیازمند کار با کیفیت و روحیه جهادی برای رسیدن به پیشرفت هستند بی شک کار جهادگونه و انقلابی در حال حاضر برای تقویت کشور در دوران اقتصاد مقاومتی و نگاه به داخل مرزها از ملزومات و ستون اصلی پیشرفت و آبادانی کشور می باشد و باید برای رسیدن به قله های توسعه همه جانبه و شکوفایی کشور با این روحیه و تفکر حرکت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704103040521237.jpg روحیه,جهادی,و,انقلابی,باعث,جهش,در,کار,اقتصادی,می‌شود/,کشور,و,مردم,نیازمند,کار,با,کیفیت,و,روحیه,جهادی,برای,رسیدن,به,پیشرفت,هستند Icana

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، «کار انقلابی و جهادی» را تنها راه سامان یافتن مشکلات کشور دانستند و افزودند: مردم و نامزدها بدانند که برای حل مشکلات موجود باید مثل یک جهادگر، کمر بسته‌ خدمت بود و با کار «پرحجم و با کیفیت، مجاهدانه و انقلابی»، بن بست ها را شکافت و کشور را به پیش برد.

 طی روزهای اخیر شاهد آن بوده ایم که مقام معظم رهبری در دیدارها و گفتگوهای خود با اقشار مختلف جامعه توصیه ها و تاکیداتی را خطاب به کاندیداهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ارائه فرمودند که هر کدام از این توصیه ها مطمئنا به تنهای می تواند چشم انداز روشنی پیش روی تمامی نامزدهای ریاست جمهوری و فرد انتخاب شده از سوی مردم باشد.

البته طی سالهای اخیر این موارد و مسائل بارها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دولت های که مسند امور را در دست داشته اند گوشزد شده که متاسفانه به نظر می رسد کمتر به این تاکیدات پرداخته شده و نتوانسته نظر ایشان و مردم را تامین نمایند.

بی شک کار جهادگونه و انقلابی در حال حاضر برای تقویت کشور در دوران اقتصاد مقاومتی و نگاه به داخل مرزها از ملزومات و ستون اصلی پیشرفت و آبادانی کشور می باشد و باید برای رسیدن به قله های توسعه همه جانبه و شکوفایی کشور با این روحیه و تفکر حرکت کرد.

مطمئنا برای حفظ اقتدار کشور و حرکت به سمت شرایط مطلوب مقام معظم رهبری و مردم، باید کار با کیفیت و جهادی سرلوحه فعالیت های کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و تمامی مسئولان در سراسر ایران اسلامی قرار گیرد و با نگاه به دورن کشور به سمت توسعه همه جانبه حرکت کنند.

فرهنگ جهادی مجموعه ای از ویژگی ها و ارزش های مثبت مدیریت و مدیران جهادی برخاسته از رفتار و روابط کارکنان است که به نوعی نقش الگویی و مثال زدنی برای جامعه، رفتار اداری و رویه های اجرایی و مدیریتی در سایر حوزه ها و ارگان ها داشته است؛ به گونه ای که یکی از کارکردها و انتظاراتی که از وجود جهاد در اذهان و اندیشه بخش عمده ای از مسئولین و سیاست گذاران نظام اداری مورد توجه بوده و هست، استفاده از روش های موفق جهاد در تحقق تحولات اداری است.

مدیریت جهادی، یادگاری است گران سنگ از دوران دفاع و حماسه که در آن، تهیه و تجهیز سرمایه های انسانی و مادی و برنامه ریزی فعالیت ها و انجام اقدامات، همه در فضایی برگرفته از آموزه های اصیل دینی صورت می گرفته است و مهم ترین ویژگی آن، ذوب اراده ی انسان در اراده ی الهی بوده و البته نماد این امتزاج عاشقانه، فرمانبری آگاهانه از ولی امر یا ولی فقیه زمان است.

فرهنگ جهادی شامل مجموعه وسیعی از اعتقادات، اخلاق و نحوه معاشرت و رفتار و به ویژه یک نوع روش کار خالصانه و ایثارگرایانه است که با هدف رفع محرومیتها و خدمت رسانی به مردم در مناطق محروم کشور به ویژه روستائیان آغاز شد و در کمترین زمان ممکن به محرومیت زدایی و ارائه خدمات رفاهی و زدودن غبار محرومیت و مظلومیت از چهره روستائیان پرداخت و چهره روستاها را تغییر داد.

پای این فرهنگ و سازندگان آن بنا به ضرورت به جبهه های جنگ کشیده شدند و علاوه بر پربارتر شدن بعد معنوی آن، نقش قابل ملاحظه و باور نکردنی را در صحنه های مختلف دفاع مقدس و حتی دوران ظالمانه تحریم های غرب علیه ملت ایران از خود نشان دادند.

دکتر لاریجانی در بیست و دومین همایش فرماندهان ناجا 66910004/22/2017 7:36:18 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/04/201704105439743729_Thum.jpgدکتر لاریجانی در بیست و دومین همایش فرماندهان ناجا
دکتر لاریجانی در بیست و دومین همایش فرماندهان ناجا

 

روحیه جهادی و انقلابی باعث جهش در کار اقتصادی می‌شود

اوایل سال جای بود که رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به قزوین و دیدار باخانواده های شهدا با اشاره به نقش فرهنگ مجاهدت و ایثار در جامعه گفت: در فرمایشات مقام معظم رهبری بر حفظ روحیه انقلابی به دلیل اینکه این روحیه باعث رشد معنوی جامعه می شود، تاکید شده است، اگر تحول اقتصادی بخواهد در جامعه صورت گیرد روحیه جهادی و انقلابی باعث جهش در این کار می شود.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: روحیه انقلابی در کار اقتصادی به معنای این است که با برنامه‌ریزی درست و عقلانیت صحیح همراه با ایثار و فداکاری کارها رو به جلو برود، مقام معظم رهبری در سال گذشته فرمودند کسانی که در حوزه اقتصاد فعالیت انجام می‌دهند باید احساس کنند که نوعی مجاهدت می کنند.

دکتر لاریجانی افزود: فرهنگ مجاهدت و ایثار روی حرکت تولیدی تاثیرگذار است و برای اینکه تولید کشور با رشد روبرو شود باید فکر انقلابی با حرکت اقتصادی همراه شود و این موضوع شرایط زیست اجتماعی را فراهم می کند که برای کشور لازم است.

خبرگزاری خانه ملت در گفتگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بررسی سخنان مقام معظم رهبری در جمع کارگران "پیرامون اعلام صریح حمایت از قشرهای ضعیف از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و کار انقلابی و جهادی تنها راه سامان یافتن مشکلات کشور است" پرداخته است.

محمود شکری 3406756/26/2016 12:51:59 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104205234002_Thum.jpgمحمود شکری
محمود شکری

 

شکری:

نگاه جهادی و انقلابی تنها عامل پایان یافتن مشکلات کشور است

محمود شکری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص سخنان مقام معظم رهبری "پیرامون اعلام صریح حمایت از قشرهای ضعیف از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و کار انقلابی و جهادی تنها راه سامان یافتن مشکلات کشور است"، گفت: توجه و تاکیدات مقام معظم رهبری جهت تلاش برای بهبود و حل مشکلات کشور به خاطر این است که باید نگاه ها به درون مرزها و برای حل مشکلاتی همچون فقر ، بیکاری و رکود باشد.

وی با تاکید بر اینکه بی شک با کار جهادی و انقلابی می توان بر مشکلات و معضلات کشور غلبه کرد، اظهار داشت: کار خدایی و بی منت و تفکر جهادی را در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تجریه کردیم و مردم دیدند که با این شیوه فعالیت می توان برای توسعه و رونق کشور قدم برداشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مطمئنا حضور مدیران و تفکر جهادی و انقلابی در سراسر کشور می تواند راهگشای و عاملی برای سامان یافتن مشکلات کشور باشد، تصریح کرد: باید برای توسعه و پیشرفت کشور بدون درنگ به سمت مدیریت و فعالیت انقلابی حرکت کرد، چرا که این امر تنها راه حل مشکلات کشور می باشد.

وی بیان داشت: حمایت و رسیدگی به قشرهای ضعیف و مستضعف نیز باید در سرلوحه برنامه های دولت ها باشد، چرا که انقلاب اسلامی برای رسیدگی به مردم ضعیف بوجود آمده و مسئولان دولتی نیز باید برای حل مشکلات آنها تلاش نمایند.

نماینده مردم طوالش با بیان اینکه مدیریت انقلابی و جهادی طی سالهای دفاع مقدس نشان داد که حتی با دستان خالی ولی اعتماد به مردم و نگاه به درون کشور و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل ها می تواند گره گشای مشکلات کشور باشد، گفت:بی شک با مدیریت جهادی و انقلابی کمتر از چندین سال بسیاری از مشکلات اساسی و اصلی کشور برطرف خواهد شد و مردم ضعیف کشور نیز روزهای خوبی را تجربه خواهند کرد.

نشست خبری کمال دهقانی فیروزآبادی 669100012/25/2016 5:41:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/12/201612107610705264_Thum.jpgنشست خبری کمال دهقانی فیروزآبادی
نشست خبری کمال دهقانی فیروزآبادی

 

دهقانی فیروزآبادی:

کشور و مردم نیازمند کار با کیفیت و روحیه جهادی برای رسیدن به پیشرفت هستند

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص سخنان مقام معظم رهبری "پیرامون اعلام صریح حمایت از قشرهای ضعیف از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و کار انقلابی و جهادی تنها راه سامان یافتن مشکلات کشور است"، اظهار کرد: وضعیت کشور نیازمند کار پرحجم و با کیفیت برای توسعه و رونق بهتر و بیشتر است و کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید برای تثبیت موقعیت کشور و رونق اقتصادی تلاش نمایند.

وی تاکید کرد: مطمئنا برای حفظ اقتدار کشور و حرکت به سمت شرایط مطلوب مقام معظم رهبری و مردم، باید کار با کیفیت و جهادی را سرلوحه فعالیت ها قرار داد و با نگاه به دورن کشور به سمت توسعه همه جانبه حرکت کرد ، که در این بین کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید بر این نکته دقت لازم را داشته باشند.

نماینده مردم تفت با بیان اینکه برخی برای حل مشکلات مردم از خدمت بی منت و کارجهادگونه و انقلابی فاصله گرفته اند، گفت: برای جبران این نقاط ضعف که بعضا ساختاری و مدیریتی است، باید تمام تلاش را برای رفع و به سرانجام رسیدن طرح ها و فعالیت های محرومیت زدایی انجام داد.

وی با تاکید بر اینکه باید با کار جهادی و نگاه انقلابی در تمام عرصه ها ضعف ها و مشکلات را بر طرف کرد و به سمت ایرانی آباد و سربلند حرکت کرد، افزود: می توان با نگاه جهادی و انقلابی با حداقل امکانات حداکثر استفاده و بهره وری را برد و مناقع ملی کشور را تامین کرد، چرا که باید برای رفع محرومیت ها و حل مشکلات اساسی مردم و قشر ضعیف کار خدایی و خدمت بی منت در اولویت باشد.

دهقانی فیروزآبادی بیان داشت: انتظار این است که کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه و رسیدگی به قشر ضعیف و مستضعف را در سرلوحه خود قرار دهند و برای حل مشکلات این قشر که همواره در تمامی صحنه ها در کنار نظام و انقلاب اسلامی بوده اند ، تلاش نمایند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان، تصریح کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری بی شک توان و قدرت کشور را برای اقتدار همه جانبه فراهم می کند و کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید با تاسی از این فرمایشات به سمت آحاد جامعه رفته و سعی و تلاش خود را برای پایان دادن به مشکلات کشور معطوف کنند.

حسینعلی شهریاری 3406756/26/2016 12:56:09 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606109936514478_Thum.jpgحسینعلی شهریاری
حسینعلی شهریاری

 

شهریاری:

کار انقلابی و جهادی گره های مشکلات کشور را باز می کند

حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص سخنان مقام معظم رهبری "پیرامون اعلام صریح حمایت از قشرهای ضعیف از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و کار انقلابی و جهادی تنها راه سامان یافتن مشکلات کشور است"، گفت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید برای خدمت صادقانه و بی منت وارد این عرصه خدمت گزاری شوند و برای پیشرفت همه جانبه کشور و توسعه واقعی قدم بردارند.

وی با بیان اینکه برای توسعه همه جانبه و قدرتمند کشور باید به قشر ضعیف جامعه که البته پشتیبانان اصلی نظام و انقلاب در مقابل بیگانان هستند، تصریح کرد: حضور این قشر که همواره خود را از این نظام و انقلاب دانسته و برای پایداری و صلابت کشور جانفشانی ها کرده اند، همیشه عاملی برای عقب نشینی دشمنان از تعرض به ایران اسلامی بوده است.

شهریاری با تاکید بر اینکه باید برای حل گرفتاری ها و مشکلات کشور با استفاده از رهنمودهای مقام معظم  رهبری به سمت تفکر جهادی و انقلابی حرکت کرد ، افزود: تنها راه توسعه و پیشرفت کشور نگاه و مدیریت جهادگونه است، چرا که این تفکر به دنبال خدمت بی منت و خدایی برای آبادانی سراسر ایران اسلامی می باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه مسئولان و کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید روش و عمل خود برای حل گره مشکلات مردم را بر اساس شیوه انقلابی داشته باشد، تصریح کرد: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری رسیدگی به قشر ضعیف را مورد توجه قرار دهند و نگاه جهادی و انقلابی را پیش روی خود قرار دهند، همانگونه که کلید حل مشکلات کشور را باید در درون مرزها و به دست جوانان غیور و با غیرت ایرانی جستجو نمایند.

نماینده مردم زاهدان با تاکید بر اینکه کاندیداهای انتخاباتی باید برای حمایت و کمک به قشر ضعیف از اشراف گرایی و تجملات دوری کنند تا بتوانند درد جامعه و مردم را درک کنند، گفت: بدون شک فعالیت و تلاش مجاهدانه و انقلابی چاره مشکلات و پایان یافتن همه گرفتاری ها است و باید این تفکر و روحیه از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و فرد انتخاب شده در بدنه مدیریتی کشور تزریق شود.

ولی الله نانواکناری 3406756/29/2016 3:31:34 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104206873144_Thum.jpgولی الله نانواکناری
ولی الله نانواکناری

 

نانواکناری:

کار با کیفیت و برای خدمت به مردم لازمه توسعه و پیشرفت کشور است

ولی الله نانواکناری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص سخنان مقام معظم رهبری "پیرامون اعلام صریح حمایت از قشرهای ضعیف از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و کار انقلابی و جهادی تنها راه سامان یافتن مشکلات کشور است"، گفت: حضرت آیت الله خامنه ای طی سالهای اخیر بارها بر موضوع کار و نگاه جهادی و انقلابی برای حل مشکلات کشور تاکید داشته و از مسئولان خواسته اند که با این تفکر وارد عرصه خدمت رسانی به مردم شوند.

وی با بیان اینکه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهویر باید به‌گونه‌ای شعارها و برنامه‌ها را مطرح کنید که همه بدانند با هدف اصلی حمایت از طبقات ضعیف وارد عرصه شده اند و حل این مشکل مهم برای آنها در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: کاندیداها باید عهد کنند که به مردم ضعیف جامعه نگاه ویژه داشته باشند و برای حل مشکلات آنها تمام تلاش و همت خود را بکار گیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قشر مستضعف  و ضعیف جامعه همواره در دوران انقلاب اسلامی و در همه مراحل و مشکلات در کنار نظام ، رهبری و مسئولان بوده اند و حق آنها است که برای حل مشکلات آنها تلاش شود، اظهار داشت: کاندیداهای ریاست جمهوری باید با نگاه به دورن کشور و توجه به جوانان با استعداد ، غیور و پرتلاش ایران اسلامی به سمت کار پرحجم و با کیفیت پیش بروند.

وی با بیان اینکه تنها راه حل مشکلات کشور بی شک کار انقلابی و جهادگونه و برای رضای خدا می باشد، تصریح کرد: باید این تفکر و نگاه را برای حل مشکلات و توسعه همه جانبه در اولویت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قرار بگیرد و کشور را به سمت پیشرفت و آبادانی حرکت داد.

نماینده مردم بابلسر ، تاکید کرد: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری رسیدگی به قشر ضعیف را مورد توجه قرار دهند و نگاه جهادی و انقلابی را پیش روی خود قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet