هدر موبایل
1396/02/11 14:37:08
سرویس اجتماعی
رضایی:

تامین اجتماعی از فرمول یکنواخت افزایش حقوق بازنشستگان تبعیت کند/تبعیض آشکار در افزایش مستمری‌ها پذیرفتنی نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تفاوت افزایش حقوق میان بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی را تبعیض آشکار خواند و گفت: تامین اجتماعی از قانون افزایش حقوق برای صندوق های بازنشستگی تبعیت کند.
تامین اجتماعی از فرمول یکنواخت افزایش حقوق بازنشستگان تبعیت کند/تبعیض آشکار در افزایش مستمری‌ها پذیرفتنی نیست عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تفاوت افزایش حقوق میان بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی را تبعیض آشکار خواند و گفت: تامین اجتماعی از قانون افزایش حقوق برای صندوق های بازنشستگی تبعیت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108202012148.jpg تامین,اجتماعی,از,فرمول,یکنواخت,افزایش,حقوق,بازنشستگان,تبعیت,کند/تبعیض,آشکار,در,افزایش,مستمری‌ها,پذیرفتنی,نیست Icana

مسعودرضایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تفاوت افزایش حقوق میان بازنشستگان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: درقانون  برنامه ششم مصوب شد که صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری طبق یک فرمول یکنواخت و یکسان، حقوق مستمری بگیران را به شکل پلکانی افزایش دهند، به طوری که  پس از پایان اجرای قانون برنامه ششم توسعه، تفاوت حقوق بازنشستگان بیش از 10 درصد با شاغلان همتراز نباشد.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه دولت مکلف و موظف به اجرای قانون است، افزود: اینکه در هر سال دولت برای اجرای این قانون چه میزان حقوق بازنشستگان را افزایش دهد، بستگی به توان مالی و اعتباری دارد، البته تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است؛ اما طبق قانون این سازمان نیز باید از افزایش حقوق بازنشستگان کشوری تبعیت کند و به این موضوع در قانون برنامه ششم نیز اشاره شده است.

وی با بیان اینکه دولت باید منابع اعتباری لازم را برای اجرای قانون افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین کند، تصریح کرد:  دولت مجری قانون است و نمی تواند اجرای قانون را در مقاطع متوقف کند، ضمن اینکه تامین اجتماعی نیز باید از قانون کلی صندوق های بازنشستگی درافزایش حقوق تبعیت کرده و نمی تواند این قانون را اجرا نکند.

رضایی با اشاره به اینکه تفاوت افزایش حقوق میان بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی تبعیض ناروا است، تصریح کرد: اگر قرار است حقوق بازنشستگان و شاغلان همتراز باشد، هیچ دلیلی برای تفاوت فاحش افزایش حقوق به میزان 14.5 و 27 درصد وجود ندارد، بنابراین افزایش های متفاوت حقوق برای حقوق های بازنشستگان با عدالت همخوانی نداشته و تبعیض آشکار است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه تفاوت در افزایش حقوق بازنشستگان تبعیض فاحش است، گفت:  تامین اجتماعی موظف به تبعیت از قانون افزایش حقوق برای صندوق های بازشستگی و اجرای همسان سازی حقوق است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet