خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/02/11 17:19:56
سرویس اجتماعی
بابایی:

آمادگی نهادهای امدادی به‌دنبال ورود سامانه بارشی‌جدید به کشور/برنامه‌ریزی نقش کلیدی در پیشگیری از بحران های احتمالی دارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برنامه ریزی نقش کلیدی و موثری در پیشگیری از بحران های احتمالی دارد، گفت: دستگاه های امدادی باید به طور مداوم آمادگی لازم و کافی برای مقابله با بحران های احتمالی را داشته باشند.
آمادگی نهادهای امدادی به‌دنبال ورود سامانه بارشی‌جدید به کشور/برنامه‌ریزی نقش کلیدی در پیشگیری از بحران های احتمالی دارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برنامه ریزی نقش کلیدی و موثری در پیشگیری از بحران های احتمالی دارد، گفت: دستگاه های امدادی باید به طور مداوم آمادگی لازم و کافی برای مقابله با بحران های احتمالی را داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105323005263.jpg آمادگی,نهادهای,امدادی,به‌دنبال,ورود,سامانه,بارشی‌جدید,به,کشور/برنامه‌ریزی,نقش,کلیدی,در,پیشگیری,از,بحران,های,احتمالی,دارد Icana

روح الله بابایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه دستگاه های امدادی و ستاد بحران باید برای مقابله با بحران های احتمالی به دنبال ورود سامانه بارشی جدید در آماده باش کامل باشند، گفت: از آنجایی که احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی و همچنین لغزندگی و اختلال در تردد به سبب بارش باران و مه آلودگی پیش بینی می شود بنابراین تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی مانند هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی باید آمادگی کافی و لازم برای مقابله با بحران های احتمالی را داشته باشند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همچنین از مردم نیز انتظار می رود برای تردد از جاده های کوهستانی تجهیزات لازم و سایر ملزومات را همراه داشته باشند.

برنامه ریزی نقش کلیدی و موثری در پیشگیری از بحران های احتمالی دارد

وی با بیان اینکه برنامه ریزی نقش کلیدی و موثری در پیشگیری از بحران های احتمالی دارد، تصریح کرد: با برنامه ریزی، دستگاه های امدادی در زمان مناسب و طلایی به حادثه دیدگان رسیدگی و فوتی های ناشی از بحران کاهش خواهد یافت.

ستاد بحران و دستگاه های امدادی و خدماتی برای مقابله با بحران های احتمالی با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه ستاد بحران و دستگاه های امدادی و خدماتی برای مقابله با بحران های احتمالی با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه هستند، ادامه داد: به صورت جدی نیاز است دولت کمبودهای ستاد بحران و دستگاه های امدادی را رفع کند زیرا کمبود تجهیزات در زمان بحران حادثه آفرین خواهد بود.

آموزش های همگانی مقابله با بحران های احتمالی باید در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار گیرد

بابایی با بیان اینکه آموزش های همگانی مقابله با بحران های احتمالی باید در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار گیرد، گفت: هلال احمر باید نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی برای تمامی اقشار اقدام کند؛ البته بهتر است آموزش و پرورش این آموزش ها را از زمان کودکی و در تمامی مدارس به دانش آموزان ارائه کند.

دستگاه های امدادی و خدماتی با وجود کمبود امکانات و تجهیزات پیشرفته در بحران های رخ داده موفق عمل کرده اند

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس دهم، با یادآوری اینکه دستگاه های امدادی و خدماتی با وجود کمبود امکانات و تجهیزات پیشرفته در بحران های رخ داده موفق عمل کرده اند، افزود: دولت باید کمبود امکانات ستاد بحران و دستگاه های امدادی را در بودجه سالانه پیش بینی و به مجلس ارائه کند؛ البته نمایندگان در بودجه سال جاری حمایت خوبی را از جمعیت هلال احمر داشتند که این حمایت منجر به افزایش بودجه این دستگاه ها شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet