هدر موبایل
1396/02/12 13:15:47
سرویس اجتماعی
اکبری مطرح کرد:

تعاملات بین‌المللی، تکه‌ای از پازل حل بحران‌های زیست‌محیطی/پیگیری حق‌آبه تالاب‌ها و ریزگردها در دستور کار دستگاه دیپلماسی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه بخش وسیعی از مشکلات محیط زیستی با تعاملات بین المللی قابل حل است، گفت: دستگاه دیپلماسی سطح ارتباطات بین المللی را برای حل مشکل حق‌آبه تالاب ها و ریزگردها افزایش دهد.
تعاملات بین‌المللی، تکه‌ای از پازل حل بحران‌های زیست‌محیطی/پیگیری حق‌آبه تالاب‌ها و ریزگردها در دستور کار دستگاه دیپلماسی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه بخش وسیعی از مشکلات محیط زیستی با تعاملات بین المللی قابل حل است، گفت: دستگاه دیپلماسی سطح ارتباطات بین المللی را برای حل مشکل حق‌آبه تالاب ها و ریزگردها افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109819789265.jpg تعاملات,بین‌المللی،,تکه‌ای,از,پازل,حل,بحران‌های,زیست‌محیطی/پیگیری,حق‌آبه,تالاب‌ها,و,ریزگردها,در,دستور,کار,دستگاه,دیپلماسی Icana

علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص میزان اثر تعاملات و همکاری های بین المللی در رفع مشکلات حوزه محیط زیست، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به موضوع محیط زیست به طور ویژه پرداخته شد که مهم ترین محور آن آب و بخشی از مسائل محیط زیستی است، بنابراین با توجه به این موارد می توان به مشکلات دیگر درحوزه محیط زیست رسیدگی کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه شرح وظایف محیط زیست حاکمیتی و فرامرزی است، افزود: درخصوص ریزگردها و گردوغبار باید اشاره کرد که بخشی عمده ای ازکانون ریزگردها خارج از کشور  و در عراق است، به طوری که براساس گزارش رییس سازمان محیط زیست بخشی از کانون ریزگردها در اشغال گروهک تروریستی داعش قرار دارد، ازاین رو بخش بزرگی از مشکلات محیط زیستی را باید با تعاملات بین المللی حل کرد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با چالش های بسیاری درحوزه محیط زیست، آب، خاک و منابع طبیعی روبه رو است، تصریح کرد: شاید بتوان بخشی از مشکلات محیط زیستی را در داخل کشور و با انجام اقدامات علمی و کارشناسی از سوی وزارتخانه های نیرو، سازمان محیط زیست و منابع طبیعی حل کرد، اما بخشی از مشکلات را به طورحتم باید با رایزنی مسئولان با کشورهای همسایه ازجمله عراق و افغانستان حل کرد.

اکبری با اشاره به اینکه به جزء ریزگردها می توان مشکلات موجود درحوزه آب های مرزی را نیز با تعاملات بین المللی حل کرد، گفت:  ضمن اینکه مسائل مربوط به حقابه تالاب ها به ویژه مشکلات درتالاب هامون، هیرمند و دریاچه ارومیه را نیز با تعاملات بین المللی تا حدودی کاهش داد، زیرا آبگیری دراین تالاب ها از رودخانه های خارج از کشورانجام می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، افزود: باید روابط خارجی و سیاست های برون مرزی را برای حل مشکلات محیط زیستی ارتقاء داد، اما تاکنون تعاملات با توفیقات کمکی همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه محیط زیست محورقانون برنامه ششم است، گفت: دستیابی به اهداف این برنامه بدون تعامل های بین المللی قابل تحقق نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet