خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/02/12 14:37:42
سرویس اجتماعی
جلودارزاده:

تامین اجتماعی منبع پس انداز دولت‌ها نیست/ دولت در پرداخت بدهی به تامین اجتماعی تاخیر دارد

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه تامین اجتماعی یک سازمان بیمه ای غیردولتی است، گفت: پرداخت سهم ۳ درصدی از سوی دولت به تامین اجتماعی حق ملی کارگران است.
تامین اجتماعی منبع پس انداز دولت‌ها نیست/ دولت در پرداخت بدهی به تامین اجتماعی تاخیر دارد نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه تامین اجتماعی یک سازمان بیمه ای غیردولتی است، گفت: پرداخت سهم 3 درصدی از سوی دولت به تامین اجتماعی حق ملی کارگران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107998476549.jpg تامین,اجتماعی,منبع,پس,انداز,دولت‌ها,نیست/,دولت,در,پرداخت,بدهی,به,تامین,اجتماعی,تاخیر,دارد Icana

سهیلا جلودارزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به صحبت های دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی درباره مغایرت برداشت منابع مالی از تامین اجتماعی توسط دولت ها با قانون، گفت: تامین اجتماعی یک سازمان بیمه ای غیردولتی است که سرمایه و منابع آن متعلق به کارگران است، بیمه شدگان تامین اجتماعی هرماه یک سوم حقوق خود را بابت تامین مسائل اجتماعی در دوران کارگری دربخش درمان، بازنشستگی، مستمری و بیمه بیکاری به این صندوق واریز می کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی افزود: تامین اجتماعی یک صندوق خیریه و پس انداز دولتی نیست، بنابراین هیچ دولتی حق ندارد سهم خود در تامین هزینه های کارگری در تامین اجتماعی را پرداخت نکرده و یا حتی از این صندوق برداشت کند، به عنوان مثال دولت 3 درصد سهم خود در تامین اجتماعی را باید به طور دقیق پرداخت کند.

وی با بیان اینکه پرداخت سهم از سوی دولت به تامین اجتماعی حق ملی کارگران است، تصریح کرد: درحال حاضر همه مردم می توانند برای درمان از بیمه سلامت استفاده کرده و دولت سهم خود را در این خصوص پرداخت می کند، اما کارگران مبلغ مورد نیاز برای بیمه درمان را خود می پردازند؛ بنابراین هیچ دولتی نمی تواند 3 درصد سهم خودرا پرداخت نکرده و یا حتی از صندوق تامین اجتماعی برداشت کند.

جلودارزاده با اشاره به اینکه انتخاب مدیرعامل تامین اجتماعی باید طبق 3 جانبه گرایی و توافق های گروه های ذی نفع انجام شود، گفت: اگر انتصاب ها سبب دست اندازی مدیرعامل شود، باید دولت و وزیر تعاون در  این مورد به مجلس پاسخگو باشد؛ به طوری که در دوران ریاست مدیر عامل پیشین در دولت گذشته مشکلات بسیاری برای تامین اجتماعی به وجود آمد و سبب شد که سازمان های نظارتی به معضلات این سازمان ورود کنند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه متاسفانه دولت ها در پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی تاخیرهای طولانی مدت دارند، افزود: درقانون برنامه ششم تدابیر قابل توجهی برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی در نظر گرفته شد، به عنوان مثال دولت می تواند با واگذاری برخی اماکن، کارخانه ها و دارایی ها به تامین اجتماعی بخشی از بدهی را تامین کند، ضمن اینکه دولت می تواند در پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی و  بیمه درمانی تبادل ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز کارگر، گفت: تامین اجتماعی متعلق به دولت نیست، بنابراین گرفتن منابع مالی از تامین اجتماعی توسط دولت خلاف قانون است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet