هدر موبایل
1396/02/13 09:44:47
سرویس اجتماعی
ابوترابی:

بی‌توجهی دستگاه‌ها به پیش‌بینی بحران قابل پیگرد است/ نبود برنامه درخصوص پیش‌بینی بحران

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با تاکید براینکه مدیریت حوادث غیرمترقبه نیازمند فعالیت درحوزه پیش بینی و پیشگیری است،گفت: بی توجهی دستگاه ها به پیش بینی وپیشگیری دربحران پیگیرد دارد.
بی‌توجهی دستگاه‌ها به پیش‌بینی بحران قابل پیگرد است/ نبود برنامه درخصوص پیش‌بینی بحران عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با تاکید براینکه مدیریت حوادث غیرمترقبه نیازمند فعالیت درحوزه پیش بینی و پیشگیری است،گفت: بی توجهی دستگاه ها به پیش بینی وپیشگیری دربحران پیگیرد دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg بی‌توجهی,دستگاه‌ها,به,پیش‌بینی,بحران,قابل,پیگرد,است/,نبود,برنامه,درخصوص,پیش‌بینی,بحران Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه نمایندگان در لایحه دولت در خصوص حوادث غیرمترقبه تغییراتی ایجاد کردند،گفت: نمایندگان مجلس پس از مطالعه لایحه دولت درخصوص مدیریت بحران در حوادث غیرمترقبه، جلسات بسیاری را درخصوص بحث پیش بینی و پیشگیری از بحران برگزار کردند، ضمن اینکه الگوبرداری‌های قابل توجهی از سایر کشورهای پیشرفته درخصوص مدیریت بحران انجام شد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی این لایحه در کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور به پایان نرسیده است، افزود: در حوزه حوادث غیرمترقبه در این لایحه اقدامات قابل قبولی درحوزه پیش بینی ، پیگیری و زمان حادثه انجام شده است؛ یعنی با تعاریف مکانیزمی جدید، دستگاه ها مکلف شدند که اقدامات خود را به درستی درحوزه پیش بینی و پیشگیری انجام دهند؛ بنابراین اگر اقدامات انجام نشود می توان موضوع را مورد پیگرد قرار داد.

وی با تاکید براینکه تمام توجهات به سمت و سوی پیش بینی و پیشگیری است، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون به موضوع پیش بینی و پیشگیری توجه نشده است و دولت نیز در لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه این مهم را مدنظرقرار نداده بود، البته نمایندگان در طرحی این موضوع را مورد توجه قرار داده و تاکید کرده بودند که پیش از هرچیز باید به پیش بینی و پیشگیری در حوادث توجه کرد.

ابوترابی با اشاره به اینکه پیش بینی و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه درکشور مغفول مانده است، گفت: خوشبختانه دررفع خلاء ها و نقاط ضعف لایحه دولت کارشناسان بسیاری در دستگاه ها و نهادهای ذی ربط همکاری کردند و به طورحتم طی چندهفته آینده تلفیق لایحه دولت و طرح مجلس نهایی می شود، البته درخصوص اقدامات مورد نیاز برای زمان حادثه باید امکانات و تجهیزات مورد نیاز را تهیه کرد؛ هرچند که تاکنون هیچ برنامه ای درخصوص پیش بینی تدوین نشده است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور گفت: با توجه به اینکه تامین تجهیزات و امکانات به منابع مالی قابل قبولی نیازمند است، باید قبل از هرچیز به پیش بینی و پیشگیری توجه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet