هدر اصلی
1396/02/13 07:03:00
سرویس اجتماعی
خدادادی:

موافقت مجلس با استرداد لایحه اصلاح قانون کار/ رعایت اصول سه‌جانبه رضایت کارگر، کارفرما و دولت ضروری است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر موافقت مجلس جهت استرداد لایحه اصلاح قانون کار، گفت: مجلس پس از اخذ درخواست استرداد لایحه اصلاح قانون کار، لایحه را به دولت ارجاع می دهد.
موافقت مجلس با استرداد لایحه اصلاح قانون کار/ رعایت اصول سه‌جانبه رضایت کارگر، کارفرما و دولت ضروری است رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر موافقت مجلس جهت استرداد لایحه اصلاح قانون کار، گفت: مجلس پس از اخذ درخواست استرداد لایحه اصلاح قانون کار، لایحه را به دولت ارجاع می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610108192811403.jpg موافقت,مجلس,با,استرداد,لایحه,اصلاح,قانون,کار/,رعایت,اصول,سه‌جانبه,رضایت,کارگر،,کارفرما,و,دولت,ضروری,است Icana

سلمان خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تقاضای دولت مبنی بر استرداد لایحه اصلاح قانون کار از مجلس در حمایت از کارگران، گفت: لایحه اصلاح قانون کار در مجلس دهم به کمیسیون اجتماعی ارجاع و دولت یازدهم نیز پیگیر این لایحه بود، این لایحه از ماه‌های گذشته در دستور کار کمیسیون هم قرار گرفت اما به دلیل عدم رعایت مواردی نمایندگان با کلیات آن مخالفت کردند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون کار باید بر رعایت اصول سه‌گانه رضایت کارگر، کارفرما و دولت تاکید داشته باشد، اما مفاد لایحه اصلاحی دولت حاکی از رعایت این اصول سه جانبه‌گرایانه نبود، بنابراین جلساتی متعددی با کارشناسان و نمایندگانی از دولت و جامعه کارگری برگزار شد.

وی با بیان اینکه اصلاح لایحه قانون کار از سوی دولت امری ضروری است، ادامه: دولت باید رعایت این اصول سه جانبه را در دستور کار خود قرار دهد و تلاش کند تا لایحه جامعی را در حوزه کارگران به مجلس ارائه کند، خوشبختانه بعد از رد این لایحه در کمیسیون اجتماعی، دولت نیز درخواست استرداد لایحه را داده است.

خدادادی با یادآوری اینکه نامه دولت جهت استرداد لایحه اصلاح قانون کار هنوز به مجلس ارایه نشده است، گفت: درخواست استرداد لایحه اصلاح قانون کار در آینده نزدیک بر اساس تقاضای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس ارایه خواهد شد، استرداد لایحه، انجام اقداماتی چون بررسی لایحه در صحن را هم منتفی خواهد کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: این لایحه پس از تقاضا به دولت مجددا ارجاع می‌شود، البته امید است دولت در اولین فرصت لایحه اصلاح قانون کار را به مجلس تقدیم کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در دیدار با کارگران، گفت: لایحه‌ اصلاح قانون کار که در دولت قبل، تهیه شده بنا به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد رضایت کارگران نیست، لذا دستور دادم مقدمات پس گرفتن آن فراهم شود و امروز به کارگران اعلام می‌کنم که این لایحه را از مجلس پس خواهیم گرفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet