هدر موبایل
1396/02/13 07:30:00
سرویس اقتصادی
بائوج لاهوتی مطرح کرد:

استنکاف اغلب بانک‌ها از اجرای مصوبه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام‌های بانکی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه اجرای ضعیف مصوبه بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های بانکی کمتر از ۱۰۰میلیون تومان گفت:بانک ها به اجرای مصوبه بخشش سود و جرایم دیرکرد، تمایل ندارند.
استنکاف اغلب بانک‌ها از اجرای مصوبه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام‌های بانکی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه اجرای ضعیف مصوبه بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های بانکی کمتر از 100میلیون تومان گفت:بانک ها به اجرای مصوبه بخشش سود و جرایم دیرکرد، تمایل ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/42922.jpg استنکاف,اغلب,بانک‌ها,از,اجرای,مصوبه,بخشش,سود,و,جرایم,دیرکرد,وام‌های,بانکی Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگاری خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از نحوه اجرای ضعیف مصوبه بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های بانکی کمتر از 100میلیون تومان گفت:دولت زمانی مصوبه بخشش سود و جرایم دیرکرد را ابلاغ کرد که پایان سال مالی بود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:در پایان سال گذشته بانک کشاورزی بصورت محدود مصوبه بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های بانکی را اجرایی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:با وجود تمدید اجرای مصوبه بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های بانکی در سال 96 اما باید پذیرفت روند به نحویی است که بانک ها به اجرای این مهم، تمایل ندارند.

بائوج لاهوتی تصریح کرد:بخش عمده ای از وام های معوق کمتر از 100 میلیون تومان به وام ها با میزان پایین مربوط می شود.

وی ادامه داد:مصوبه بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های بانکی به قانون تبدیل شده است و باید اجرا شود.

بائوج لاهوتی با اشاره به انتقاد مراجع عالیقدر تقلید از عملکرد سیستم بانکی گفت:باید توجه داشت بخشی از وظایف بانک ها علاوه بر وظایف تخصصی، شامل وظایف حاکمیتی نیز می شود بنابراین باید در راستای حمایت از تولید و اقشار آسیب پذیر جامعه موضوع بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های بانکی بطور کامل اجرایی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در نشستی که کمیسیون بودجه مجلس با رئیس جمهور در ماههای پایانی سال 95 داشت روی موضوع اجرای دقیق قانون بخشش سود و جریمه دیرکرد تاکید شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet