هدر موبایل
1396/02/15 15:32:56
سرویس اجتماعی
پورحسین:

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، درسایه تامین اعتبار/انتقاد ازدریافتی های غیرقابل قبول بازنشستگان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید برهمسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: متاسفانه دریافتی حداقل بگیران تامین اجتماعی ازحقوق بازنشستگان کشوری نیزکمتراست.
همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، درسایه تامین اعتبار/انتقاد ازدریافتی های غیرقابل قبول بازنشستگان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید برهمسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: متاسفانه دریافتی حداقل بگیران تامین اجتماعی ازحقوق بازنشستگان کشوری نیزکمتراست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106884256444.jpg همسان,سازی,حقوق,بازنشستگان,تامین,اجتماعی،,درسایه,تامین,اعتبار/انتقاد,ازدریافتی,های,غیرقابل,قبول,بازنشستگان Icana

شکورپورحسین درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص بی توجهی دولت به همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: مسئولان سازمان تامین اجتماعی بارها اعلام کردند که تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است که  ازبودجه دولت استفاده نمی کند، بنابراین به گفته مدیران این سازمان بیمه گر، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان درتامین اجتماعی نیازمند اختصاص یک بودجه از سوی دولت است و این سازمان از بودجه خود نمی تواند همسان سازی را اجراکند.

نماینده مردم پارس آباد درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در قانون برنامه ششم به همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری تاکید شد،افزود: تامین اجتماعی یک صندوق بازنشستگی دولتی نیست و عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در این صندوق به همین دلیل است، بنابراین صندوق تامین اجتماعی از قوانین خود در افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران استفاده می کند و به دلیل نداشتن بودجه دولتی همسان سازی را نمی تواند به خوبی اجرا  کند.

وی با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بارمالی بسیاری را به این صندوق تحمیل می کند، تصریح کرد: بررسی همسان سازی حقوق و مزایا در صندوق های بازنشستگی در سال گذشته درکنار موضوع حقوق ها و دریافتی های نجومی فرصت بسیاری را درمجلس به خود اختصاص داد، اما به هرحال همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز با توجه به کمبود منابع اجرا شدنی است .

پورحسین با اشاره به اینکه بسیاری از حداقل بگیران تامین اجتماعی دریافتی کمتر از یک میلیون تومان دارند، گفت: با توجه به افزایش 14.5 درصد درحقوق و مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی اما بازهم حقوق  تعداد بسیاری از این افراد به یک میلیون تومان هم نمی  رسد، بنابراین همسان سازی برای تامین اجتماعی نیز ضروری است.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه بازنشستگان تامین اجتماعی باید ازمزایای همسان سازی حقوق برخوردار شوند، افزود: می توان تامین اجتماعی را ملزم و متعهد به  اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان کرد، البته دولت درمناسبات خود با تامین اجتماعی باید به انجام تعهدات خود عمل کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: از تامین اجتماعی انتظار می رود همسان سازی حقوق بازنشستگان این سازمان را با هدف جلوگیری از تبعیض اجرا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet