هدر موبایل
1396/02/15 11:11:53
سرویس فرهنگی
صفاری‌نطنزی تاکید کرد:

لزوم ایجاد تسهیلات و تهیه بسته‌های گردشگری ارزان قیمت برای جذب توریست منطقه قفقاز

عضو فراکسیون میراث فرهنگی ‌و گردشگری مجلس معتقد است ایجاد تسهیلات و تهیه بسته‌های گردشگری ارزان قیمت راهکاری موثر برای جذب توریست از منطقه قفقاز خواهد بود.
لزوم ایجاد تسهیلات و تهیه بسته‌های گردشگری ارزان قیمت برای جذب توریست منطقه قفقاز عضو فراکسیون میراث فرهنگی ‌و گردشگری مجلس معتقد است ایجاد تسهیلات و تهیه بسته‌های گردشگری ارزان قیمت راهکاری موثر برای جذب توریست از منطقه قفقاز خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108118021299.jpg لزوم,ایجاد,تسهیلات,و,تهیه,بسته‌های,گردشگری,ارزان,قیمت,برای,جذب,توریست,منطقه,قفقاز Icana

مرتضی صفاری‌نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره لغو ویزای ایران با کشورهای منطقه قفقاز گفت: لغو روادید تسهیلاتی است که تردد بین دو کشور را برای عامه مردم روان و راحت می‌کند؛ در منطقه قفقاز با دو کشور گرجستان و ارمنستان لغو روادید صورت گرفته اما با آذربایجان این لغو روادید یک طرفه است؛ ‌در واقع ایران از آذری‌ها ویزا نمی‌خواهد اما آنها هنوز این لغو را دو طرفه نکرده‌اند.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت دو طرفه شدن لغو ویزا با آذربایجان، تمام مردم آن منطقه یک نوع ارتباط راحت و روان با ایران پیدا می‌کنند و ایرانیان نیز می‌توانند به آنجا سفر کنند؛ هرچند به نظر می‌رسد مردم این منطقه هنوز به لحاظ توان مادی به حدی نرسیدند که به سفرهای توریستی بسیاری بروند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: اکنون سرمایه گذاری در حوزه توریسم سلامت ظرفیت بسیاری در آذربایجان، ارمنستان و گرجستان دارد؛ ضمن آنکه تعدادی از ایرانیان به گرجستان رفته و در این حوزه سرمایه‌گذاری کردند مثلا تعدادی از ایرانیانی که در گذشته در دوبی سرمایه‌گذاری داشتند در حال حاضر امکانات خود را به منطقه قفقاز منتقل می‌کنند؛ این‌ها تحولاتی است که با این ارتباطات راحت ایجاد شده و می‌تواند توسعه پیدا کند.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی ‌و گردشگری مجلس در مورد ساز و کار‌های لازم برای جذب گردشگرانی که اخذ ویزا از کشور آن‌ها لغو شده، تصریح کرد: از این کشور‌ها بسیار به ایران سفر می‌کنند اما باید تسهیلات بیشتری برای آنها پیش‌بینی شود و هتل‌هایی را در برخی مکان‌ها و با تخفیفاتی برای آن‌ها در نظر بگیرند. بسته‌های گردشگری با شرایط بهتر برای آنها تعریف شود. اگر آژانس‌های توریستی تسهیلات و بسته‌های ارزان قیمت در اختیار اتباع کشور‌هایی که تبادل ویزا با آن‌ها لغو شده بگذارند، این جریان نیز راه می‌افتد و گردشگران بیشتر تمایل به سفر به ایران پیدا می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet