روز مجلس
1388/04/01 12:45:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون سیاست خارجی دخالت‌های انگلیس در اغتشاشات اخیر تهران را بررسی کرد

**کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه امروز خود با حضور وزیرامور خارجه، موضوع دخالت‌های انگلیس در اغتشاشات اخیر تهران را بررسی کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" با اعلام این خبر گفت: در پی اظهارات مداخله جویانه و غیردیپلماتیک مقامات انگلیسی و دخالت این دولت در اغتشاشات اخیر تهران، ریاست مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در نطق پیش از دستور خود از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواست تا این موضوع را مورد بررسی دقیق قرار دهد.

وی با بیان این که کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی با دعوت از وزیر امور خارجه در یک جلسه سه ساعته به بررسی این موضوع پرداخت، یادآور شد: اعضا کمیسیون نقدهای جدی و تندی نسبت به مواضع انگلیس داشتند و از وزارت خارجه خواستند در روابط خود با این کشور تجدید نظر نماید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: در این جلسه وزیرامور خارجه و معاونین ایشان نیز به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و مواضع دولتمردان انگلیس قبل از انتخابات، در حین انتخابات و خصوصاً بعد از انتخابات به شکل دقیقی مرور شد.

جلالی با اشاره به این که در این جلسه تصمیمات مناسب و مهمی اتخاذ شده که به مرور اجرا می‌شود، گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان گسترش روابط با همه کشورهای دنیاست لیکن دخالت در امور داخلی خود را از هیچ کشوری برنمی‌تابد.

وی ادامه داد: اساس انقلاب اسلامی ما بر استقلال کشورمان استواراست و دخالت دست اجنبی را در مسائل داخلی خود را به هیچ وجه نمی‌پذیریم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet