شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/04/01 17:43:00
سرویس فرهنگی
محمدجواد لاریجانی:

خانه ملت می‌تواند منبع بزرگ خبررسانی ملی باشد

**طراح و موسس خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تاسیس این خبرگزاری یکی از طرح‌های بسیار پرامید برای مجلس شورای اسلامی و کل کشور بود، خاطرنشان کرد: چنین رسانه‌ای با پشتوانه مجلس می تواند منبع بزرگ خبررسانی ملی باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر محمد جواد لاریجانی که بعد از ظهر امروز دوشنبه به منظور بازدید از خبرگزاری  خانه ملت، در تحریریه این رسانه حضور یافته بود اظهار  داشت: تاسیس این خبرگزاری یکی از طرح های بسیار پر امید برای مجلس شورای اسلامی  و کل کشور بود چون چنین رسانه ای با پشتوانه مجلس می توانست منبع بزرگ خبررسانی ملی باشد.

وی با بیان اینکه خبرگزاری خانه ملت، امکان انعکاس تمام دیدگاهها و نظرات را دارد، خاطرنشان کرد:از آنجایی که درمجلس از هر قاموسی، نماینده ای حضور دارد، این رسانه می تواند به دیدگاه‌های تمام نمایندگان ملت بپردازد که اگر به این پتانسیل خوب توجه شود به دستاوردهای بزرگی نائل خواهیم شد.

موسس خبرگزاری خانه ملت با قدردانی از تلاش‌های مهندس "علی افراشته" رئیس سازمان اداری مجلس در اصلاح ساختار این خبرگزاری، گفت:موتور محرکه هر واحد مدنی، نیروی انسانی است و باید با تشویق و گسترش چتر حمایتی، تحرک و انگیزه را برای افراد ایجاد کرد.

وی خاصیت کار رسانه ای را از کارهای اداری متمایز دانست و تصریح کرد: اگر نیروهای شاغل در یک رسانه احساس کنند که از زحماتشان قدردانی می شود ، بدون خستگی و حتی در ساعات غیر اداری نیز به کار می اندیشند و این خود به افزایش راندمان کار منجر می شود.

لاریجانی، اعضای تحریریه خانه ملت را حرفه ای و با سابقه توصیف کرد و گفت: خوشبختانه این خبرگزاری از یک هسته مرکزی خوب و خلیق برخوردار است که با جان و دل کار می کنند.

رئیس مرکز تحقیقات فیزیک نظری با تاکید بر ضرورت ارتباط نزدیک بین مدیریت یک رسانه با بدنه و تحریریه، اظهارداشت: تعامل نزدیک سردبیر و خبرنگاران باعث طرح ایده های نو می شود.

وی افزود: در همین راستا، برگزاری جلسات مشترک تحریریه  خانه ملت و شورای سیاستگذاری اطلاع رسانی مجلس می تواند در بالا بردن کیفیت کار تاثیرگذار باشد.

رئیس اسبق مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: اگر چه اعضاء تحریریه خانه ملت ، نیروهای حرفه ای هستند اما نباید در بالابردن تراز حرفه‌ای متوقف شوند.

به اعتقاد لاریجانی، خبرگزاری خانه ملت، در آینده نزدیک  به قطب رسانه ای ملی تبدیل خواهد شد و مراجعان، ناب ترین اخبارمجلس را از این سایت دریافت می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به شیوه نگارش خبر در این خبرگزاری اشاره کرد و افزود: صرف نظر از چهارچوب های کلی نگارش اخبار که در همه رسانه ها رعایت می شود، خبرها و گزارشهای خانه ملت باید از یک ادبیات فاخر برخوردار باشد.

این گزارش می افزاید، "مهندس  علی افراشته"  رئیس سازمان اداری مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ، ضمن تقدیر از دکتر محمد جواد لاریجانی به خاطر حضور در تحریریه خانه ملت، گزارشی پیرامون اقدامات صورت گرفته در جهت بهبود روند کار خبرگزاری خانه ملت ارائه کرد.

گفتنی است علاوه بر رییس سازمان اداری، "غلامرضا رسولی زاده" مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی و "کاوه احمدی" رییس اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، "محمدجواد لاریجانی" را در این بازدید همراهی می‌کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet