هدر موبایل
1396/02/16 14:02:43
سرویس اجتماعی
هاشمی:

واردات غیراصولی ریشه توزیع مکمل‌های ورزشی زیرپله‌ای/نظارت سازمان غذاودارو ضعیف است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه فروش مکمل‌های ورزشی زیرپله‌ای ناشی از عملکرد ضعیف سازمان غذاو دارو است، گفت: قطعا سازمان غذا و دارو باید این تخلفات را به دستگاه قضایی گزارش کند.
واردات غیراصولی ریشه توزیع مکمل‌های ورزشی زیرپله‌ای/نظارت سازمان غذاودارو ضعیف است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه فروش مکمل‌های ورزشی زیرپله‌ای ناشی از عملکرد ضعیف سازمان غذاو دارو است، گفت: قطعا سازمان غذا و دارو باید این تخلفات را به دستگاه قضایی گزارش کند. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg واردات,غیراصولی,ریشه,توزیع,مکمل‌های,ورزشی,زیرپله‌ای/نظارت,سازمان,غذاودارو,ضعیف,است Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عرضه مکمل‌های ورزشی و طبیعی به صورت زیرپله‌ای و در مراکز غیرمجاز، افزود: تاکنون چندین بار این موضوع مطرح شده و هشدارهای لازم نسبت به مصرف این محصولات به مصرف کنندگان داده شده است زیرا استفاده نادرست از مکمل های ورزشی عوارض جبران ناپذیری بر سلامتی افراد به دنبال دارد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بدون شک مکمل های ورزشی به عنوان یک حوزه تخصصی، باید زیر نظر کارشناسان آموزشی و پزشکان تجویز شود این درحالی است که گاهی مشاهده شده که تجویزهای نادرست مشکلات و بیماری هایی را برای افراد به وجود آورده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید با آگاهی بخشی و ارایه هشدارهای لازم به مصرف کننده مانع از استفاده از این محصولات شد از سویی دیگر باید جدیتی در ممانعت از واردات غیراصولی این محصولات به کار گرفته شود تا بتوان از فروش زیرپله ای این محصولات جلوگیری کرد.

وی یادآور شد: همچنین جدای از فروش غیر مجاز مکمل های ورزشی، عرضه آنها در مراکز غیر مجاز نیز محل ایراد است که باید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو این تخلفات را شناسایی کرده تا مانع از جولان سودجویان شوند؛ به نظر می رسد وزارت بهداشت وسازمان غذا ودارو دراین زمینه ضعیف عمل کرده اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان غذا و دارو باید متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی و اعلام کند تا برخورد قاطعی با آنها صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet