شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/23 14:41:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون انرژی با حضور محرابیان تشکیل جلسه داد

عضو کمیسیون انرژی گفت: جلسه دیروز کمیسیون با حضور محرابیان سرپرست وزارت صنایع و اعضای کمیسیون تشکیل شد.

 سیدعبدالمجید شجاع با اشاره به اینکه برنامه های ارائه شده توسط محرابیان مثبت و مفید بود گفت: سرپرست وزارت صنایع هشت محور را در مورد برنامه های خود ارائه نمود که عبارتند از: بهبود وضعیت خودروها، ساخت شهرک های صنعتی، چگونگی راه اندازی کارخانه های سیمان تمام نشده، خارج کردن خودروهای فرسوده، گازسوز کردن خودروها و ساخت لامپ های کم مصرف.

شجاع خاطرنشان کرد: محرابیان تاکید زیادی بر جایگزینی سوخت سی ان جی به جای بنزین و ساخت کارخانه برای تولید کپسول گاز خودروها و خروج خودروهای فرسوده داشت. همچنین توسعه حمل و نقل عمومی که در دو ماه اخیر دو هزار و 80 دستگاه اتوبوس و 42 هزار تاکسی وارد این ناوگان شده است.

به گفته عضو کمیسیون انرژی، محرابیان تصویب طرح جامع صنایع پتروشیمی را مهم ترین بحث در وزارت صنایع عنوان نمود.

شجاع گفت: مساله سیمان از دیگر مباحث مورد بحث در جلسه دیروز کمیسیون بود که محرابیان  عنوان کرد  که شش طرح مشکل دار سیمان در کشور وجود دارد که براساس پیشرفت فیزیکی این طرح ها 17 طرح از میان آنها انتخاب شده است که احتیاج به 200 میلیارد تومان اعتبار دارد و قرار است این 17 طرح به تدریج تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

وی افزود: در این جلسه نمایندگان با توجه به شرایط موجود کشور خواهان آن شدند که بحث اعلام قیمت آزاد بنزین هر چه زودتر در صحن مجلس مطرح شود.

وی در پایان اضافه کرد: بررسی لایحه مدیریت سوخت در بخش حمل و نقل که در آن کمیسیون انرژی، کمیسیون فرعی است به جلسه دیگری موکول شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet