هدر موبایل
1396/02/17 10:22:57
سرویس اجتماعی
قربانی:

واگذاری وظایف سازمان بهزیستی به وزارت بهداشت به صلاح نیست/خدمات‌دهی به سالمندان در اختیار بهزیستی باشد

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه مهم ترین اولویت وزارت بهداشت ادامه اجرای طرح تحول سلامت است، گفت: واگذاری برخی از وظایف سازمان بهزیستی به وزارت بهداشت به صلاح نیست.
واگذاری وظایف سازمان بهزیستی به وزارت بهداشت به صلاح نیست/خدمات‌دهی به سالمندان در اختیار بهزیستی باشد نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه مهم ترین اولویت وزارت بهداشت ادامه اجرای طرح تحول سلامت است، گفت: واگذاری برخی از وظایف سازمان بهزیستی به وزارت بهداشت به صلاح نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104589045903.jpg واگذاری,وظایف,سازمان,بهزیستی,به,وزارت,بهداشت,به,صلاح,نیست/خدمات‌دهی,به,سالمندان,در,اختیار,بهزیستی,باشد Icana

محمد حسین قربانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه در شرایط کنونی حجم کاری بالایی درخصوص اجرای طرح تحول سلامت برعهده وزارت بهداشت قرار دارد،گفت: مجلس شورای اسلامی نیز تکالیف بسیاری را در قانون برنامه ششم توسعه در حیطه اختیارات وزارت بهداشت درحوزه سلامت قرار داد، بنابراین ورود این وزارتخانه به حوزه وظایف بهزیستی درمواردی چون سالمندان به صلاح نیست.

نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارایه خدمات بهتر در مقوله درمان به سالمندان ضرورتی انکارناپذیر است، افزود: بهتر است این وظیفه یعنی خدمات دهی به سالمندان در حیطه اختیارات سازمان بهزیستی باشد، زیرا بهزیستی یک سازمان گسترده است که در اکثر استان ها و مراکز از امکانات کافی برای خدمات و سرویس دهی بهتر به سالمندان برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر وزارت بهداشت و درمان باید نسبت به آموزش رشته های پزشکی ورود جدی داشته باشد، تصریح کرد: در شرایط فعلی بهترین اقدام آن است که با کمک دولت، مجلس، وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی؛ آموزش رشته های پزشکی از وزارتخانه علوم ، تحقیقات و فناوری منفک شود؛ تابتوان در زمینه تعلیم و تربیت جامعه پزشکی و آموزش نظارت های بهتری صورت گیرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه در شرایط فعلی نباید تکالیف بیشتری را بر دوش وزارت بهداشت و درمان قرار داد، گفت: افزایش تکالیف در هیچ حوزه ای از جمله سالمندان در وزارت بهداشت ضرورتی ندارد و درحال حاضر اولویت حوزه سلامت ادامه اجرای طرح تحول سلامت، تامین منابع، نظارت بر توزیع صحیح اعتبارات، توزیع نیروی عادلانه انسانی متخصص در مناطق دورافتاده و محروم است تا اهداف حوزه سلامت درطی سالیان آینده کسب شود.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: با آغاز به کار دولت آینده درخصوص آموزش رشته های پزشکی رایزنی هایی با با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و بهداشت و درمان مجلس،همچنین وزارت بهداشت، علوم و مرکز پژوهش های مجلس صورت می گیرد و به طورحتم اقدامات کارشناسی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به موضوع معلولیت‌ها در جامعه و لزوم حمایت از آنها را مورد اشاره قرار داد و گفت: هرچند که مسوول رسیدگی به این معلولیت‌ها، سازمان بهزیستی است، اما من شخصا این انفکاک را قبول ندارم و معتقدم خیلی از کارهای بهزیستی را ما به عنوان وزارت بهداشت باید انجام می‌دادیم. از جمله این مباحث حوزه سالمندان است ./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet