شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/02/17 11:00:24
سرویس اقتصادی
فیاض شجاعی در گفتگوی اختصاصی با خانه ملت؛

دیوان محاسبات در خصوص املاک معروف به نجومی شهرداری تهران اظهارنظری نداشته است

دادستان دیوان محاسبات گفت:به دلیل اختلاف نظر دیوان محاسبات با شهرداری روی موضوع رسیدگی به املاک معروف به نجومی اظهارنظری نداشته است.
دیوان محاسبات در خصوص املاک معروف به نجومی شهرداری تهران اظهارنظری نداشته است دادستان دیوان محاسبات گفت:به دلیل اختلاف نظر دیوان محاسبات با شهرداری روی موضوع رسیدگی به املاک معروف به نجومی اظهارنظری نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201705102443583888.jpg دیوان,محاسبات,در,خصوص,املاک,معروف,به,نجومی,شهرداری,تهران,اظهارنظری,نداشته,است Icana

فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: دیوان محاسبات یک سازمان حرفه ای و تخصصی است و گزارشات این دیوان براساس رسیدگی های حرفه ای به اسناد و مدارک متقن است.

فیاض شجاعی افزود: دیوان محاسبات بازوی نظارتی حاکمیت در مسائل و عملکردهای مالی، محاسباتی و بودجه ای است و در آنجایی که دیوان در خصوص حقوق های نجومی اظهارنظر کرد صرفاً براساس رسیدگی های حرفه ای و مدارک متقن بود.

وی تصریح کرد: عنوان شده که دیوان محاسبات اظهار داشته در موضوع املاک نجومی اتفاقی نیافتاده است که بیان موضوع به این نحو به معنی این است که دیوان محاسبات در قضیه املاک نجومی، عملکرد شهرداری صحیح بوده است در حالی که باید توضیح داد که دیوان محاسبات در خصوص رسیدگی به عملکرد مالی شهرداری ها به خصوص شهرداری تهران  با سازمان شهرداری  روی موضوع صلاحیت رسیدگی اختلاف نظر دارد.

 

فیاض شجاعی 3406755/8/2017 12:29:29 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/05/201705102443583888_Thum.jpgفیاض شجاعی
فیاض شجاعی

 

فیاض شجاعی افزود: دیوان محاسبات معتقد است کلیه عملکرد و فعالیت های مالی شهرداری ها باید مورد رسیدگی قرار بگیرد و به تبصره ذیل ماده 2 قانون دیوان محاسبات استناد می کند.

وی در تشریح تبصره مذکور گفت: براساس تبصره ذیل ماده 2 قانون دیوان محاسبات، رسیدگی به عملکرد مالی کلیه دستگاه ها که مالکیت عمومی بر آن مترقب است با دیوان محاسبات کشور است که شهرداری نیز مصداق بارز مالکیت عمومی محسوب می شود.

فیاض شجاعی ادامه داد: به دلیل مذکور، دیوان محاسبات خود را صالح به رسیدگی به مسائل مالی شهرداری ها می داند اما شهرداری ها به ویژه شهرداری تهران و مسئولان شهرداری به استناد یکی از تفسیرهای شورای محترم نگهبان قائلند، صلاحیت دیوان محاسبات در خصوص "موضوع بودجه" است که این باعث اختلاف نظر بین دیوان محاسبات و شهرداری شده است و شهرداری ها در ورود دیوان محاسبات برای رسیدگی به عملکرد مالی داخلی شهرداری ها که شامل املاک نجومی نیز می شود، ممانعت می کنند. به همین دلیل دیوان محاسبات به موضوع املاک معروف به نجومی ورود نکرده و در خصوص صحت و سقم موضوع نفیاً، قویاً و اثباتاً اظهارنظری انجام نداده است.

دادستان دیوان محاسبات افزود: به دلیل استناد به قانون دیوان محاسبات در خصوص رفع ممانعت از ورود به مسائل مالی شهرداری ها گام اول برداشته شده و در این راستا کار می شود که دیوان محاسبات مسئولان شهرداری را اقناع کند که به لحاظ قانونی می تواند به موضوع مسائل مالی شهرداری ها ورود کند تا ممانعت برداشته شود و بعد از این اقدام در خصوص محتوای مسئله مذکور اقدامات لازم براساس مدارک را دیوان انجام خواهد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet