خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/02/17 13:16:12
سرویس اجتماعی
سیاوشی:

سهم غیرقابل قبول زنان در حوزه اشتغال، عامل افزایش آسیب های اجتماعی/ مجلس به رفع مشکلات قانونی حوزه زنان ورود کند

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس، با انتقاد از بی توجهی به سهم زنان از اشتغال در کشور، گفت: بخشی از آسیب های اجتماعی مربوط به زنان ناشی از مشکلات قانونی و راهکارهای اجرایی است.
سهم غیرقابل قبول زنان در حوزه اشتغال، عامل افزایش آسیب های اجتماعی/ مجلس به رفع مشکلات قانونی حوزه زنان ورود کند نایب رییس فراکسیون زنان مجلس، با انتقاد از بی توجهی به سهم زنان از اشتغال در کشور، گفت: بخشی از آسیب های اجتماعی مربوط به زنان ناشی از مشکلات قانونی و راهکارهای اجرایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg سهم,غیرقابل,قبول,زنان,در,حوزه,اشتغال،,عامل,افزایش,آسیب,های,اجتماعی/,مجلس,به,رفع,مشکلات,قانونی,حوزه,زنان,ورود,کند Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه موضوعات و مشکلات درحوزه آسیب های اجتماعی زنان مربوط به 2 سال گذشته نیست، گفت: متاسفانه مشکلات مربوط به زنان و آسیب های اجتماعی این قشر سابقه چندین ساله دارد که ناشی از عدم توجه به مشکلات زنان است، به عنوان مثال سهم واقعی زنان درجامعه لحاظ نشده به ویژه زنانی که از بد سرپرستی و بی سرپرستی رنج می برند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بخشی از مشکلات حوزه زنان ریشه درقانون و اقدامات اجرایی مسئولان دارد، افزود: بخش قوانین و نواقص مربوط به این حوزه در حیطه اختیارات مجلس شورای اسلامی است و بخش مربوط به راهکارهای اجرایی باید توسط دولت و دستگاه های متولی مانند بهزیستی، کمیته امداد و معاونت زنان صورت گیرد.

وی با تاکید براینکه متاسفانه به برخی عوامل در افزایش آسیب های اجتماعی حوزه زنان هیچ توجهی نمی شود، تصریح کرد: متاسفانه جامعه از آمادگی پذیرش برخی مشکلات درحوزه زنان مانند اعتیاد زنان، زنان کارتن خواب و موارد دیگر برخوردار نیست، بنابراین باید به این موضوع توجه کرد؛ ضمن اینکه سهم واقعی ازاشتغال زنان به این قشر ازجامعه داده نمی شود؛ به طوری که در بسیاری شرایط سهم زنان در مناصب شغلی بسیار کمتر از مردان است.

سیاوشی با اشاره به اینکه مسائل و مشکلات مربوط به آسیب های اجتماعی درحوزه زنان درحال افزایش است، گفت: طبق قانون برنامه ششم برای حل آسیب های اجتماعی درحوزه زنان باید حل مشکلات این قشراز جامعه را در اولویت قرار داد، زیرا تعداد زنان دچارآسیب دیدگی های اجتماعی روبه افزایش است؛ ضمن اینکه پدیده های مسائل جدیدی روزانه به مسایل این افراد اضافه می شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه سمن ها و سازمان های مردم نهاد بسیاری به دولت درجهت کاهش مشکلات زنان کمک می کنند، افزود: خوشبختانه دراین دولت اقدامات قابل قبولی با هدف مبارزه با آسیب های اجتماعی درحوزه زنان انجام شد، اما به دلیل گستردگی این مسائل و مشکلات باید گفت که تنها با ورود دولت به این بخش مشکلات مربوط به زنان حل نخواهد شد، بنابراین وزارتخانه های متعدد ذی ربط باید باید به صورت زنجیره ای نسبت به آگاه بخشی مردم درخصوص زنان آسیب دیده اقدام کنند.

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس با تاکید براینکه زنان آسیب دیده اجتماعی مجرم نیستند، تصریح کرد: باید با توانمندسازی زنان آسیب دیده آنها را به زندگی عادی بازگرداند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان و خانواده، گفت: در زمان آغاز به کار دولت یازدهم شاهد زنانه شدن برخی آسیب‌های اجتماعی بودیم ، بنابراین اقداماتی به منظور کنترل و کاهش این آسیب‌ها انجام شد ولی چون از سالیان سال قبل این آسیب‌ها شروع شده بودند نباید انتظار داشته باشیم به یکباره انقلاب و دگرگونی در این وضعیت ایجاد شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet