هدر موبایل
1396/02/17 14:56:26
سرویس استان ها
یوسف نژاد:

گره مشکلات مازندران با تقویت مراکز پژوهشی باز می شود

عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات استان مازندران در بخش کشاورزی گفت:با تقویت مراکز پژوهش و ورود علمی می توان این مسائل را برطرف کرد.
گره مشکلات مازندران با تقویت مراکز پژوهشی باز می شود عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات استان مازندران در بخش کشاورزی گفت:با تقویت مراکز پژوهش و ورود علمی می توان این مسائل را برطرف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103759811781.jpg گره,مشکلات,مازندران,با,تقویت,مراکز,پژوهشی,باز,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی اصغر یوسف نژاد در آئین افتتاح دانشکده علوم زراعی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری که فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری هم حضور داشت ، افزود : فعال کردن مراکز رشد در مازندران بسیار مهم است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت : استان مازندران باید دارای دانشگاهی در شان موقعیت و ظرفیتش باشد و مسئولان دانشگاه باید گره ای از مشکلات استان بگشایند .

وی افزود : در برنامه ششم توسعه کشور توجه خاصی به مسائل کشاورزی شده است که باید از آن به نحو مطلوب بهره گرفت .

عضو هیات رئیسه مجلس گفت : موقعیت مازندران از نظر اقلیمی ، فرهنگی و اقتصادی به بخش کشاورزی وابسته است و همه باید قبول کنند که رشد و اعتلای مازندران جز از مسیر کشاورزی نمی گذرد.

یوسف نژاد کارهای انجام شده در حوزه کشاورزی مازندران بویژه در دولت یازدهم را قابل ستایش توصیف کرد ولی خواستار شتاب بخشی به حل مشکلات و ارتقاء ظرفیت های مختلف بخش کشاورزی شد.

وی گفت : مازندران تامین کننده بخش زیادی از نیاز غذایی کشور است و تقویت بخش کشاورزی استان به نوعی تقویت امنیت غذایی کشور است .

گفتنی است؛ بر اساس آمارهای رسمی،هم اکنون 72 محصول کشاورزی در مازندران کشت می شود و این استان در تولید هفت نوع از این محصولات شامل برنج، مرکبات ، کیوی ، مرغ ، گل و گیاه ، انواع ماهی و علوفه رتبه اول را دارد و در تولید هشت نوع محصول دیگر هم دارای رتبه دوم و سوم کشور است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet