هدر موبایل
1396/02/18 08:45:21
سرویس سیاسی
کاظمی:

ساز و کار قانونی برای شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها وجود ندارد/ لزوم ارائه لایحه پس از انتخابات

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی معتقد است دولت باید بعد از انتخابات ۲۹ اردیبهشت لایحه جامع نظام انتخابات را به مجلس ارائه کند.
ساز و کار قانونی برای شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها وجود ندارد/ لزوم ارائه لایحه پس از انتخابات نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی معتقد است دولت باید بعد از انتخابات 29 اردیبهشت لایحه جامع نظام انتخابات را به مجلس ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201705103121785010.jpg ساز,و,کار,قانونی,برای,شفاف‌سازی,هزینه‌های,انتخاباتی,کاندیداها,وجود,ندارد/,لزوم,ارائه,لایحه,پس,از,انتخابات Icana

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم وجود ساز و کاری قانونی به منظور شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها علی رغم تاکید سیاست کلی انتخابات که از سوری مقام معظم رهبری ابلاغ شد، اظهار داشت: کمیسیون شوراها منتظر بود تا لایحه جامع نظام انتخابات پیش از 29 اردیبهشت به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در زمانی که مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی انتخابات را هنوز ابلاغ نفرموده بودند، وزارت کشور این موضوع را مطرح می‌کرد که ارائه لایحه جامع نظام انتخابات منوط به تطبیق دادن با سیاست‌های کلی انتخابات است.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از ابلاغ سیاست‌های انتخابات از سوی مقام معظم رهبری، فاصله زمانی برای تطبیق لایحه و سیاست‌های کلی کم بود، ادامه داد: انتظار داریم پیش از ورود به مراحل مقدماتی انتخابات‌های دیگر لایحه جامع نظام انتخابات تهیه و در اختیار مجلس قرار گیرد.

کاظمی با بیان اینکه نمی‌توان اهمیت ارائه لایحه جامع نظام انتخابات را نادیده گرفت و باز هم چند ماه مانده به انتخابات به فکر لایحه جامع نظام انتخابات افتاد، متذکر شد: انتظار داریم دولت بعد از انتخابات 29 اردیبهشت ماه با توجه ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات، جهت شفاف‌سازی مسائل مالی و دیگر مسائل در انتخابات، لایحه جامع انتخابات را به مجلس تقدیم کند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز جهت بررسی این لایحه باید مراحلی را طی کند و نظرات مرکز پژوهش‌ها و دیگر کارشناسان را جویا شود تا در نهایت کمیسیون شوراها چکش کاری‌های لازم را انجام دهد و به صحن علنی برود

در حال حاضر با توجه به قوانین موجود در زمینه شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها، ساز و کاری وجود ندارد، در حالی که کشورهای دنیا، ورودی و خروجی مسائل مالی کاندیداها مشخص است می‌توان کمک‌های مالی دریافتی کاندیداها و موارد هزینه کرد را به صورت شفاف رصد کرد و امیدوارم شفاف‌سازی هزینه‌های مالی کاندیداها در لایحه جامع ببیند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet