هدر موبایل
1396/02/18 12:21:01
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه :

مکرون در چارچوب روابط اتحادیه اروپا با ایران ایفای نقش خواهد کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید دارد که سیاست خارجی پاریس با تغییر رئیس جمهوری فرانسه تفاوت راهبردی نخواهد داشت.
مکرون در چارچوب روابط اتحادیه اروپا با ایران ایفای نقش خواهد کرد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید دارد که سیاست خارجی پاریس با تغییر رئیس جمهوری فرانسه تفاوت راهبردی نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103839686142.jpg مکرون,در,چارچوب,روابط,اتحادیه,اروپا,با,ایران,ایفای,نقش,خواهد,کرد Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: پیروزی امانوئل مکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اگرچه به به لحاظ سیاسی روی روابط پاریس با تهران تاثیر خواهد گذاشت اما نکته حائز اهمیت اینجاست که تغییر راهبردی صورت نخواهد گرفت.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: مناسبات سیاسی فرانسه در غالب تصمیمات اتحادیه اروپایی باید مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: پیروزی مارین لوپن اتفاقی بود که در سایه فرگزیت می توانست رفتار سیاست خارجی فرانسه را تاحدودی تغییر دهد اما با روی کار آمدن امانوئل مکرون همگرایی پاریس با بروکسل تشدید خواهد شد که این موضوع به روابط پاریس با تهران نیز تعمیم خواهد یافت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نکته حائز اهمیت اینجاست که روی کارآمدن نئوناسیونالیست ها در پاریس روابط فرانسه با ایران را دچار اخلال جدی می کرد.

وی تصریح کرد: مکرون باتوجه به حضور در جریان مذاکرات اقتصادی ایران و فرانسه  پس از اجرای تفاهم برجام،به خوبی می تواند نقشه سیاسی همکاری های مشترک را دنبال کند.

فلاحت پیشه گفت: جمهوری اسلامی در تعامل با کشورهای دیگر و تدوین راهبردهای سیاست خارجی ایران هرگز روی یک چهره یا روند انتخابات کشورهای غربی حساب باز نکرده است و این موضوع شامل فرانسه و مکرون نیز می شود.

وی تاکید کرد: تهران در واکنش به انتخابات الکترال آمریکا ، هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ را در یک ردیف دید و دکترین خود را بدون در نظر گرفتن تغییرات سیاسی تنظیم کرد.

این نماینده مجلس دهم گفت: جمهوری اسلامی نباید به گونه ای رفتار کند که بازی دیگر برای ایران سرنوشت ساز باشد.

وی در انتها تصریح کرد: امانوئل مکرون در روابط پاریس با تهران این توانایی را دارد که باتوجه به استقلال طلبی اتحادیه اروپایی نقش موثرتری نسبت به فرانسوااولاند ایفا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet