خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/02/18 14:51:38
سرویس اجتماعی
مقصودی:

جذب نیرو راه‌کار تقویت هلال احمر/ تغییرات اقلیمی وظایف هلال احمر را دوچندان کرده است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، با تاکید بر اینکه با ایجاد ردیف استخدامی برای هلال احمر می توان شاهد تقویت این نهاد بود، گفت: توجه به تغییرات اقلیمی و حادثه خیز بودن کشور وظایف هلال احمر بیشتر شده است.
جذب نیرو راه‌کار تقویت هلال احمر/ تغییرات اقلیمی وظایف هلال احمر را دوچندان کرده است سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، با تاکید بر اینکه با ایجاد ردیف استخدامی برای هلال احمر می توان شاهد تقویت این نهاد بود، گفت: توجه به تغییرات اقلیمی و حادثه خیز بودن کشور وظایف هلال احمر بیشتر شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100145494769.jpg جذب,نیرو,راه‌کار,تقویت,هلال,احمر/,تغییرات,اقلیمی,وظایف,هلال,احمر,را,دوچندان,کرده,است Icana

حسین مقصودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه هلال احمر مجموعه غیردولتی به شمار می رود که نیازمند حمایت های زیادی است، افزود: متاسفانه با توجه به وظایفی که بر دوش این نهاد قرار دارد اما خدمات ارایه شده به هلال احمر کافی نیست.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بودجه های ملی و دولتی به جایگاه هلال احمر کمتر توجه شده است درحالی که امروزه با بحران و آسیب های زیادی در جامعه روبرو هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته مجلس در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 96 نگاه ویژه ای به نهاد هلال احمر داشته است اما می طلبد این نگاه از سوی دولت نیز ادامه یابد چراکه تاکنون دولت ها به طور شایسته توجه زیادی به مجموعه هلال احمر نداشتند.

وی یادآور شد: با توجه به تغییرات اقلیمی و حادثه خیز بودن کشور وظایف هلال احمر بیشتر شده و لازم است رویکردهایی برای بهبود وضعیت هلال احمر به کار گرفته شود.

مقصودی افزود: ناگفته نماند که باید خیریه بودن نهاد هلال احمر در بین مردم نهادینه شود تا از سوی مردم نیز کمک های خوبی به این سازمان صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی اصلی ترین مشکل هلال احمر است، گفت: از سویی دیگر تجهیزات و امکانات هلال احمر بسیار ضعیف است و باید تقویت شود این درحالی است که با توجه به امکانات محدود هلال احمر، تاکنون این نهاد توانسته خدمات خوبی به مردم ارایه دهد اما لازم است توجهات به هلال احمر افزایش یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet