هدر موبایل
1396/02/19 13:34:21
سرویس فرهنگی
سلحشوری تصریح کرد:

لزوم میانجی‌گری برای حل مشکل خروج زنان ورزشکار از کشور/ طرح فراکسیون زنان برای اصلاح قانون

رئیس فراکسیون زنان مجلس از آماده سازی طرحی در این فراکسیون درخصوص اصلاح قانون خروج زنان از کشور خبر داد.
لزوم میانجی‌گری برای حل مشکل خروج زنان ورزشکار از کشور/ طرح فراکسیون زنان برای اصلاح قانون رئیس فراکسیون زنان مجلس از آماده سازی طرحی در این فراکسیون درخصوص اصلاح قانون خروج زنان از کشور خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103598514525.jpg لزوم,میانجی‌گری,برای,حل,مشکل,خروج,زنان,ورزشکار,از,کشور/,طرح,فراکسیون,زنان,برای,اصلاح,قانون Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ممنوع الخروج شدن زهرا نعمتی توسط همسرش، گفت: اگرچه فراکسیون زنان طرحی را مبنی بر اصلاح قانون خروج زنان از کشور تدوین و در نوبت بررسی هیات رئیسه مجلس قرار داده اما مسئولان باید برای حل این مشکل که به واقع نقض حقوق زنان است، فکری کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرازگاهی مخالفت همسران زنان چهره با خروج آن‌ها از کشور، رسانه‌ای می‌شود و این موضوع بر سر زبان‌ها می‌افتد؛ درحالی که زنان بسیاری به این دلیل دچار مشکلات متعدد شده‌اند اما به دلیل مشهور نبودن کسی صدای آن‌ها را نمی‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه اختیار تام دادن به مرد در جامعه‌ای امروز منطقی نیست و گرفتن این حق از زنان جز تحقیر و توهین به آن‌ها حاصل دیگری در برندارد، تصریح کرد: چنین قوانینی نشان می‌دهد یک مرد با هر نیتی و در هر جایگاهی می‌تواند زنان را در هر مرحله از رشد فکری و شخصیتی محبوس کند.

سلحشوری با بیان اینکه باید سایه این قوانین که به نظام لطمه میزند از سر تمامی زنان جامعه برداشته شود، گفت: با وجود قوانینی از این دست باید با فرهنگسازی به زنان آموزش داد تا این مهم را جزو شروط ضمن عقد بیاورند چراکه زنان به آگاهی بیشتر نیاز دارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه زنان باید بیاموزند به جای مهریه کلان از همسران خود عدالت را طلب کنند، معتقد است باید با میانجی‌گری و پیگیری رسانه‌ای برای حل مشکل زنان ورزشکار و افراد مطرحی که در شرایط فعلی با این مسئله دست و پنجه نرم می‌کنند اقدام کرد و مشکل سایر زنان را نیز در  این رابطه مدنظر داشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به تازگی خبر ممنوع‌الخروج شدن زهرا نعمتی پرچمدار بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو و قهرمان پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته تیر و کمان از سوی همسرش رسانه ای شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet