خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/02/19 15:11:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی مطرح کرد:

موافقت رهبری با تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار برای طرح‌های اشتغال‌زایی

نماینده مردم بجنورد، مانه وسملقان و جاجرم در مجلس از موافقت مقام معظم رهبری با تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار اعتبار به‌منظور ایجاد طرح‌های بزرگ و کوچک اشتغال‌زایی خبر داد.
موافقت رهبری با تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار برای طرح‌های اشتغال‌زایی نماینده مردم بجنورد، مانه وسملقان و جاجرم در مجلس از موافقت مقام معظم رهبری با تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار اعتبار به‌منظور ایجاد طرح‌های بزرگ و کوچک اشتغال‌زایی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109838267697.jpg موافقت,رهبری,با,تخصیص,۱.۵,میلیارد,دلار,برای,طرح‌های,اشتغال‌زایی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی قربانی اظهار کرد: این میزان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یابد که در کمیسیون برنامه‌ و بودجه نیز تصویب‌ شده و پس‌ از انتخابات پیش رو در صحن مجلس اعلام می‌شود.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان و جاجرم در مجلس شورای اسلامی، افزود: پیش از سال ۹۲ بحث کاهش تورم در کشور مطرح بود اما پس‌ از آن موضوع رکود و بیکاری به‌عنوان چالش اصلی جامعه مطرح است که به همین منظور طرح‌های بزرگی همچون پالایشگاه، تأسیس پتروشیمی و کارخانه در خراسان شمالی برای ایجاد اشتغال در دستور کار قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه مشاغل خانگی و خرد نیز باید موردحمایت و تقویت شوند تصریح کرد: همچنین از این میزان اعتبار برای راه‌اندازی طرح‌های کوچک استفاده می‌شود.

قربانی گفت: علاوه بر تخصیص اعتبار و سرمایه‌گذار، تغییر در برخی از قوانین لازم است تا بتوان کارها را به‌راحتی انجام داد.

وی بیان کرد: به‌منظور پیشگیری از واردات کالا باید تعرفه کالاها افزایش یابد تا برای واردکنندگان مقرون‌به‌صرفه نباشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اضافه کرد: برای پیشبرد بهتر کارها لازم است برخی قوانین حمایتی در مجلس به تصویب برسد و اقدامات ساختاری نیز انجام شود تا در کنار تأمین اعتبار شاهد یک تغییر اساسی باشیم.

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه همچنین بابیان اینکه سرانه درآمد خراسان شمالی ۶ دهم درصد است گفت: در حال حاضر سرانه درآمد استان نصف سرانه درآمد کل کشور است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان اظهار کرد: خراسان شمالی به لحاظ درآمدی رتبه ۲۷ کشوری را دارد که بسیار پایین است.

قربانی افزود: میانگین سطح درآمد خانوارهای روستایی کمتر از خانوارهای شهری است که برای ارتقا درآمدها باید شاخص‌های اقتصاد کل کشور به‌طورکلی تغییر کند تا وضعیت بهتر شود.

وی با بیان اینکه پایین آمدن تورم، سبب افزایش بیکاری در جامعه می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر در کل کشور آمار بیکاری از ۱۰ در صد به ۱۲ درصد رسیده است.

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه گفت: با توجه به اینکه در دهه ۹۰ فعالان اقتصادی بسیاری وارد عرصه کارشده‌اند، دچار بزرگ‌ترین چالش بیکاری در کشور شده‌ایم که برای حل آن باید برنامه‌ریزی ساختاری و صحیح انجام شود.

وی اظهار کرد: همچنین ورود به عرصه کار توسط متولدین دهه ۶۰ و حضور چندین میلیون تحصیل‌کرده بیکار نیز از دیگر معضل‌هایی است که سبب افزایش آمار بیکاری شده است.

به گزارش مهر، نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر تعداد تحصیل‌کرده‌های بیکار دو برابر بیکاران طبقه پایین است که برای رفع آن مجلس آمادگی دارد در کنار تأمین اعتبار هر قانونی که دولت ارائه دهد تصویب کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet