هدر موبایل
1396/02/19 15:34:03
سرویس اجتماعی
وحدتی هلان:

آمار بالای بیکاران، ضایعه بزرگی برای کشور است/تشدید فشارهای روحی و روانی بر جوانان فارغ التحصیل بیکار

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: موج گسترده جوانان فارغ تحصیل بیکار در کشور موجب شده که این شرایط فشار بسیاری را از لحاظ روانی به افراد، خانواده و جامعه وارد کند.
آمار بالای بیکاران، ضایعه بزرگی برای کشور است/تشدید فشارهای روحی و روانی بر جوانان فارغ التحصیل بیکار عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: موج گسترده جوانان فارغ تحصیل بیکار در کشور موجب شده که این شرایط فشار بسیاری را از لحاظ روانی به افراد، خانواده و جامعه وارد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101124357853.jpg آمار,بالای,بیکاران،,ضایعه,بزرگی,برای,کشور,است/تشدید,فشارهای,روحی,و,روانی,بر,جوانان,فارغ,التحصیل,بیکار Icana

محمد وحدتی هلان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه آمار بیکاران فارغ التحصیل در کشور بسیار نگران کننده است، افزود: این آمار ضایعه بزرگی برای جامعه به شمار می رود درحالی که برای رسیدن به این مرحله جامعه هزینه زیادی را متقبل می شود اما بعد از فارغ التحصیلی همه این زحمات به هدر می رود لذا باید چاره ای برای رفع این بحران اندیشیده شود.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید رشته های دانشگاهی به گونه ای تعریف شود تا مورد نیاز جامعه باشد و با ترویج این رشته های دانشگاهی بتوان شاهد ورود جوانان به بازار کار بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت باید نیروها را جذب بازار کار کند، تصریح کرد: به نظر می رسد دولت باید لایحه ای به مجلس ارایه دهد تا نحوه به کارگیری نیروهای آماده به کار در آن لحاظ شود.

وی یادآور شد: به عنوان مثال در حوزه کشاورزی می توان از فارغ التحصیلان کشاورزی استفاده شود تا هم کیفیت محصولات کشاورزی بر اساس استانداردها تولید شود و هم راندمان کار افزایش پیدا خواهد کرد.

وحدتی هلان تاکید کرد: همچنین می توان با تشکیل تعاونی های کوچک و ارایه وام هایی با سود کم به خودکفایی افراد در ایجاد اشتغال کمک کرد که در این زمینه می توان از سرمایه نیروی فارغ التحصیل کشور به خوبی استفاده کرد.

وی گفت: متاسفانه حوزه آموزش بیشتر به سمت مدرک گرایی پیش رفته درحالی که باید بحث مهارت گیری مورد توجه واقع شود تا افراد بعد از فارغ التحصیلی بتوانند وارد بازار کار شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: روند کنونی موجب شده که جوانان پس از فارغ التحصیلی و هزینه کرد بسیار، دچار بیکاری می شوند، که این مسئله در نهایت فشار بسیاری را از لحاظ روانی به افراد، خانواده و جامعه وارد می کند و حتی در گاهی اوقات زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی در اجتماع می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet