هدر موبایل
1396/02/19 17:27:15
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح جلسه کمیسیون قضایی؛

الغاء هزار و 500 قانون حوزه قضایی و حقوقی/ آثار علمی تقلبی در هیات تخلفات دانشگاهی رسیدگی می‌شود

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از الغاء یک هزار و ۵۰۰ قانون حوزه حقوقی و قضایی خبر داد.
الغاء هزار و 500 قانون حوزه قضایی و حقوقی/ آثار علمی تقلبی در هیات تخلفات دانشگاهی رسیدگی می‌شود سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از الغاء یک هزار و 500 قانون حوزه حقوقی و قضایی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608100146621316.jpg الغاء,هزار,و,500,قانون,حوزه,قضایی,و,حقوقی/,آثار,علمی,تقلبی,در,هیات,تخلفات,دانشگاهی,رسیدگی,می‌شود Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در تشریح جلسه امروز (سه‌شنبه 19 اردیبهشت‌ماه) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: لایحه معاهده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی در زمینه معاضدت حقوقی متقابل در امور کیفری، لایحه معاهده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی در زمینه استرداد مجرمین با حضور کارشناسان از دوایر مختلف در کمیسیون مورد بررسی واقع و در نهایت به تصویب رسید.

نماینده مردم بهارستان و رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: در ادامه سه طرح الغاء برخی از قوانین از سال 1310 تا 1336مرتبط با حوزه قضایی و حقوقی نیز مورد بحث و تصویب قرار گرفت، بنابراین با این اقدام حدود یک هزار و 500 عنوان قانونی القاء شد.

وی با اشاره به تصویب تبصره‌های 6، 7، 8 و 9 لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، گفت: تبصره 5 این لایحه مربوط به انتصاب آثار علمی به افراد و تعیین مجازات با متخلفان در این زمینه لغو شد، بنابراین تصمیم گرفته شد که تخلفات را هیات تخلفات دانشگاه‌ها بررسی کنند،  در گذشته اساتید دانشگاه و دانشجویان در صورت ارایه آثار علمی تقلبی به دادگاه ارجاع می‌شدند اما با مصوبه امروز این تخلفات را هیات تخلفات دانشگاهی رسیدگی خواهند کرد.

نوروزی افزود: لایحه نحوه برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز نیز بنا بر اصلاحات معاونت قوانین مجلس مجددا مرد بررسی قرار گرفت اما باز همان قانون قبلی به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس این لایحه استفاده غیر مجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز جرم است و هر نوع تغییر کنتور که توسط افراد یا مامور مربوطه انجام گیرد نیز جرم است و برای آن مجازات شدیدی در نظر گرفته شد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet