انتخابات ریاست جمهوری
1396/02/20 16:28:24
سرویس سیاسی
بختیار:

آژانس بین المللی انرژی اتمی کمک کانادا برای راستی آزمایی از ایران را برگرداند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید مشخص کند کمک مالی که از کانادا دریافت کرده است چه تاثیری در راستی آزمایی از ایران داشته است.
آژانس بین المللی انرژی اتمی کمک کانادا برای راستی آزمایی از ایران را برگرداند عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید مشخص کند کمک مالی که از کانادا دریافت کرده است چه تاثیری در راستی آزمایی از ایران داشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104402591179.jpg آژانس,بین,المللی,انرژی,اتمی,کمک,کانادا,برای,راستی,آزمایی,از,ایران,را,برگرداند Icana

علی بختیار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به کمک 10 میلیون دلاری کانادا به آژانس بین المللی انرژی اتمی برای راستی آزمایی از ایران گفت: برای اداره و مدیریت آژانس، مجمع عمومی طبق اساسنامه مبالغی تحت عنوان حق عضویت دریافت می کند بنابراین دریافت پول خارج از عرف بین المللی از کشورهای دیگر جایگاهی در اساسنامه و عرف بین الملل ندارد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: کشورهای عضو مجمع عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی هزینه های آژانس را تامین می کنند و اگر آژانس برای راستی آزمایی ایران نیازمند بودجه متفاوت بود، کشورهای عضو موظف به تامین آن بودند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: با این حساب انتظار داریم آژانس اعلام کند 10 میلیون دلاری که از کانادا برای راستی آزمایی ایران دریافت کرده است چه تاثیری در روند بازرسی ها داشته است.

بختیار گفت: برخی کشورها تلاش دارند با پرداخت چنین کمک هایی چالش جدید برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند بنابراین انتظار می رود دستگاه دیپلماسی کشور موضوع را به جدی پیگیری کند تا در نهایت این مبلغ به کانادا برگردانده شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر آژانس بین المللی انرژی اتمی به بودجه خاصی برای راستی آزمایی ایران نیاز دارد باید از طریق اساسنامه دریافت نشود نه اینکه کشورهای دیگر در قالب کمک مبالغی به آژانس پرداخت کنند که شبه آمیز باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet