هدر موبایل
1396/02/20 16:56:09
سرویس اجتماعی
اکبری:

زیرساخت‌های اجرای طرح پزشک خانواده در کشور فراهم نیست/ نواقص طرح بعد از 5 سال اجرای پایلوت رفع نشد

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس با انتقاد از اجرای ضیف طرح پزشک خانواده در استان فارس، گفت: نواقص و ایرادات طرح بعد از گذشت ۵ سال هنوز رفع نشده است.
زیرساخت‌های اجرای طرح پزشک خانواده در کشور فراهم نیست/ نواقص طرح بعد از 5 سال اجرای پایلوت رفع نشد عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس با انتقاد از اجرای ضیف طرح پزشک خانواده در استان فارس، گفت: نواقص و ایرادات طرح بعد از گذشت 5 سال هنوز رفع نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109819789265.jpg زیرساخت‌های,اجرای,طرح,پزشک,خانواده,در,کشور,فراهم,نیست/,نواقص,طرح,بعد,از,5,سال,اجرای,پایلوت,رفع,نشد Icana

علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اجرای ضعیف طرح پزشک خانواده در استان فارس با بیان اینکه این طرح در بسیاری از کشورها اجرایی و عملیاتی شده و نتایج خوبی را در برداشته است، گفت: هر چند مقرر شد طرح مذکور در استان های فارس و مازندران به صورت پایلوت اجرا شود و بعد از رفع نواقص در کل کشور تسری یابد اما با وجود گذشت 5 سال از اجرا، نواقص آن هنوز رفع نشده و مردم استان فارس نسبت به نحوه اجرای آن ناراضی هستند.

طرح پزشک خانواده طرح موفقی است اما در اجرا ضعف دارد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده طرح موفقی است اما در اجرا ضعف دارد، تصریح کرد: مردم بر این باورند که طرح، هزینه های اضافی زیادی را بر آنها تحمیل کرده به گونه ای که باید وقت زیادی را برای دریافت فرم ارجاع صرف کرده و پزشکان وقت و زمان مشخصی را برای مراجعه بیماران تعیین کرده که در این باره با مشکلات زیادی مواجه شده اند و در واقع مبنای اجرایی درستی ندارد.

وی با یادآوری اینکه مشکلات طرح پزشک خانواده را به وزارت بهداشت و مسئولان مربوطه منعکس کردیم، افزود: البته طرح پزشک خانواده در برنامه ششم ذکر شده و قرار است در کل کشور تسری یابد؛ انتظار می رود با رفع نواقص طرح مذکور از سوی وزارت بهداشت در آینده ای نزدیک شاهد اجرای آن در کشور باشیم.

زیرساخت های طرح پزشک خانواده در کشور فراهم نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه زیرساخت های اجرای طرح پزشک خانواده در کشور فراهم نیست، ادامه داد: علاوه بر فراهم نمودن زیرساخت های اداری باید فرهنگ سازی مناسبی نیز از سوی رسانه ها انجام شود تا رضایتمندی مردم را بتوان از طرح مذکور حاصل کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم با بیان اینکه آسیب های طرح پزشک خانواده باید بررسی و رفع شود، گفت: نواقص و آسیب های طرح مذکور باید با بررسی کارشناسانه رفع و مرتفع شود.

با ادامه شرایط فعلی طرح پزشک خانواده در استان فارس باید حذف یا در کل کشور تسری یابد

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس، با بیان اینکه با ادامه شرایط فعلی طرح پزشک خانواده در استان فارس باید حذف یا در کل کشور تسری یابد، ، تصریح کرد: وقتی طی این 5 سال نتوانستیم مشکلات طرح را رفع کنیم بهتر است صورت مساله را پاک  کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet